Potřebujete řešit téma vztahů?

Vztahy dvou partnerů jsou vždy spojité nádoby. Oba musí investovat svou energii, aby vztah byl funkční a nezabředl do stereotypu. Vztah bývá více nebo méně dynamický a je třeba k němu přistupovat jako k něčemu, co není samozřejmostí.

Mít vztah je dar a je třeba jej každý den budovat. Někdy to není snadné. Nápor všedních povinností, řešení každodenních situací souvisejících s prací, s péčí o děti, o domácnost a někdy i o blízké příbuzné, to vše může partnerské soužití nějak ohrozit. I proto je třeba si ve vzájemné komunikaci s partnerem nastavit priority. Říci si navzájem vlastní představy, jak to či ono řešit a pak k tomu podle toho přistoupit. Aby ten druhý, na němž nám záleží, věděl, že je na nás spolehnutí. Že nefungujeme ve vztahu jako sólisti, ale jako partneři, kteří se potřebují a chtějí řešit to či ono spolu ne odděleně č dokonce za zády naší „polovičky.“

To pak vede ke konfliktům, k zárodku nedůvěry, která si při opakovaném selhání jen obtížně získává zpátky. Když k tomu ale dojde, můžeme vám v rámci vztahového koučinku pomoci. Ukázat vám cestu, jak si vzájemnou důvěru jeden k druhému obnovit. Tak abyste byli schopni fungovat zase společně bez podezírání, bez obviňování a výčitek, které vztah dvou partnerů oslabují.

Je třeba mít na paměti jednu zásadní věc – partner je ten, kdo má být pro nás na místě prvním. Teprve potom může přijít na řadu vše ostatní. A partner to musí cítit a vědět, že tomu tak skutečně je, že to není jen povídání. Zde platí rčení, že důležité jsou činy, nikoliv jen slova a plané sliby. Jejich nesplnění naopak vede k hádkám a nepochopení. V rámci vztahového koučinku vás můžeme naučit býti více empatičtí, více chápat toho druhého, jeho názory, jeho pocity, jimiž se nám snaží něco vyjádřit.

U žen je to často nepřímo a muž se musí tzv. dopídit … právě toto bývá někdy kámen úrazu. Nepochopení ze strany muže, jemuž v záplavě jiných věcí unikají ty nejpodstatnější. I tomu se lze s naší pomocí v rámci vztahového koučinku vyhnout.  

Chceme – li tedy, aby ve vztahu panovala důvěra, nesmíme být sebestřední. Je třeba se více odpoutat od sebe, od vlastních starostí a více se zaměřit na toho druhého, aby věděl, že on je pro nás důležitější, než jsme my sami. Že jsme schopni se pro něj obětovat, aby byl nejen ve vztahu k nám šťastný a spokojený.

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
20.09.2018/Osobní rozvoj Úžasná týmová práce

Tři vlci v přední části smečky jsou nemocní a staří. Jejich tempo nastavuje tempo pro zbytek pětadvacetičlenné smečky.

11.09.2018/Ostatní Elon Musk & Joe Rogan

Elon působí možná trochu zvláštně v této konverzaci, ale to, co říká dává určitě smysl. Pro mě zůstane Elon Musk stále jedním z nejzajímavějších lidí ve své branži a možná vůbec nejzajímavější osobností posledních deseti let. Jeho úvahy ve videu níže.

13.08.2018/Ostatní Velký bratr vás vidí...

Kdo je velký bratr? Fiktivní postava absolutistického vůdce státu z antiutopického románu 1984 od George Orwella. Toto označení se dnes používá jako obecné označení pro vládní sledování a podobná narušení soukromí. Znáte nějakého velkého bratra z vašeho okolí?Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku