Pořebujete být efektivní?

Důležitá věc nejen pro náš osobní život, ale i pro ten profesní. I v něm bychom měli mít sami pro sebe priority definovány, abychom se na to co pak děláme, dokázali plně soustředit. Abychom nakládali s časem efektivně a byli jsme v tom, co děláme sami se sebou spokojeni.

Bez nastavených priorit se v tom či onom „plácáme“. Ztrácíme se v záplavě povinností, nestíháme, nic neděláme pořádně a vlastně ničemu pak nedáváme to důležité ze sebe, naši přidanou hodnotu, naše know how. Jsme jako roboti, kteří myšlenkami unikají k něčemu, co by měli udělat, ale nemáme kdy, protože se nám priority rozpustily a nemáme je „před sebou na očích.“

Žijeme v hektické době. Je proto třeba si svůj žebříček priorit definovat, uspořádat si z toho plynoucí i žebříček našich hodnot - co je pro nás nejdůležitější, co je důležité méně a co důležité naopak není, co můžeme odložit, anebo to zcela tzv. vypustit. V tomto vám rádi coby kouči pomůžeme. Uvidíte, jak se vám uleví, jak najednou budete stíhat více věcí jen proto, že jste si udělali pořádek sami v sobě a ujasnili jste si, co vy chcete, a ne to co po vás chtějí druzí.

To je důležitý aspekt vaší kariéry – umět na to či ono říci NE, pakliže je to nějak v rozporu s vašimi prioritami, s tím, co vy sami od sebe a od své profesní kariéry očekáváte. A co nakonec očekáváte i sami od sebe, od toho, kým jste, kým chcete být a zda při tom či onom osobnostně rostete. I to je třeba mít v dnešní uspěchané době napaměti.

Všichni to znáte. Řada lidí druhé zneužívá. Umí využít Váš potenciál a pak z toho profitovat víc, než vám kdy přizná. Na toto je třeba dát si pozor. Musíme znát svou cenu práce, i toho co dáváme, toho co nabízíme. Pakliže toto víme, a souvisí to i s naším nastavením priorit, lépe si při jejich stanovení „svou cenu“ uvědomíme. Pak zabráníme tomu, aby námi druzí manipulovali, aby nám nabízeli podřadnou práci a za odměnu, která neodpovídá našemu potenciálu.

Je to na vás. Jistě nějaké priority máte, ale bez zpětné vazby od nás, bez jejich uspořádání, si je třeba ani neuvědomujete. A to je špatně. Vraťte se k nim, nastavte si je tak, jak je cítíte a pak se jimi řiďte. V profesním životě, chcete – li být spokojeni a úspěšní nejen ve finanční rovině, je to dnes v záplavě různých povinností, nezbytné. Rádi vám s tím z pozice kariérních koučů pomůžeme.  

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.  


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku