Hledáte témata osobního rozvoje?

Nevidím nic špatného na tom, honit se za vysněným cílem, který může být cokoli. Spíše to dokazuje, že si každý z nás vytyčíme cíl na naší cestě životem. Dnes máme k dispozici tisíce knih a článků, ale ze všech rad, které nalezneme si nelze udělat jednoduchý návod na úspěšný život a zlepšení našeho já.

Snažte se vždy uvažovat pozitivně. Máte na výběr vždy minimálně dvě možnosti, buď se necháte vláčet negativnímu okolnostmi, problémy nebo se pokusíte celou situaci ovládnout. Sami jsme pány našeho života, sami si budujeme budoucnost. Musíme myslet pozitivně a snažit se najít cestu a řešení vzniklé situace. Každý z nás má tu schopnost probudit v sobě tu pozitivní část, dokážeme obrovské věci.

Najděte své životní poslání. Pokud nemáte cíle, netušíte, co vás baví a naplňuje, bohužel prožijete smutný a nenaplněný život. Cíle by měly mít vždy vyšší zájem, úroveň a měly by nejlépe něčemu nebo někomu sloužit. Definice a určení cíle vám usnadní vaši životní cestu, a pokud budete při tom i někomu pomáhat, stanete se lepším člověkem.

Jděte mimo svůj kruh bezpečí. Se stávajícím způsobem myšlení a postupů se nedostanete tam, kde chcete být. To co vás posune k tomu, stát se lepším člověkem leží mimo tuto pohodovou a bezpečnou zónu. Nejvíce se naučíte mimo tento kruh! Nebojte se ho opustit.

Stále vyžadujte zpětnou vazbu. Vaše činy a kroky potřebují zpětnou vazbu. Vyhodnocujte si, co vás posunuje a kam vás ten či onen čin dostal. Rozvíjí vás tato aktivita, cítíte, že je přínosná pro vás i ostatní ve vašem okolí? Stále získávejte zpětnou vazbu a učte se z ní!

Buďte disciplinování a tvořte si návyky. Každou věc, pro kterou se rozhodnete, dělejte minimálně 21x, abyste zjistili, zda-li je to vhodná a smysluplná činnost, jedině tak se dostanete do hloubky problému.

Osobní kouč je tu vždy při vás, aby vám poskytl zpětnou vazbu, korigoval váš směr a pokládal vám otázky, které vás k tomu, stát se lepším člověkem, povedou. Váš kouč vám pomůže v identifikaci vhodné životní, kariérní cesty a společně můžete pracovat na zdokonalení vašeho já.

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku