Získávání a výběr zaměstnanců


Proces náboru zaměstnancůje jedním z klíčových procesů, který přímo ovlivňuje, jaké budeme mít v organizaci lidi a jaká bude jejich kvalita. Je to také jedna ze základních personálních a manažerských činností.

Cílem získávání a výběru zaměstnanců je vybrat nejvhodnějšího kandidáta pro danou pozici a jeho pracovní místo.

Nábor zaměstnanců začíná identifikací potřeb organizace. Koho organizace potřebuje a co by měl nový zaměstnanec dělat? Potřeby firmy se v průběhu času mění a tím se mění i požadavky na nové zaměstnance

1) Pokud známe roli a pozici, měli bychom sepsat náplň práce a stanovení požadavků.

2) Někdy je třeba popsat i účel a jeho postavení v organizaci, především tehdy, pokud je místo nové a také jaká bude návaznost na kolegy a podřízené a nadřízené.

3) Důležitá je také strategie hledání. Externě nebo interně. Po vlastní ose nebo spoluprací s agenturou atd.

4) Když uchazeče nalezneme musíme začít s výběrem a hodnocením a vybrat ty nejlepší. I zde je důležitá strategie jak budeme hodnocení provádět. Testy, diagnostika, druh pohovoru atd.

 

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku