Strategie firemní kultury


  • Strategie řídí zaměření a směr, zatímco kultura je emocionální a má své prostředí, ve kterém žije nebo umírá strategie společnosti.
  • Strategie je jen nadpisem příběhu společnosti - kultura potřebuje jasně pochopený společný jazyk, aby byl přijat a také aby vyprávěl příběh, který zahrnuje mise, vizi, hodnoty a jasné očekávání.
  • Strategie je o záměru a vynalézavosti a kultura určuje a měří touhu, angažovanost a výkon.
  • Strategie stanoví pravidla pro hraní hry a kultura napomáhá duchu toho, jak se hra bude hrát.
  • Strategie je nezbytná pro diferenciaci, ale živá kultura přináší strategickou výhodu.
  • Kultura je budována každý den. Jak vylézt na vrchol a zda je to bolestné, zábavné, pozitivní nebo negativní, definuje její cestu.
  • Když kultura zahrnuje strategii, provádění je škálovatelné, opakovatelné a udržitelné.
  • Kultura je jasná konkurenční výhoda.
  • Kultura musí být monitorována, aby odrážela zdraví a stav a motivaci organizace.

Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku