Řízení lidských zdrojů


Samotné řízení přináší promyšlený přístup k zajištění vzájemně se podporující politiky a praxe v zaměstnávání lidí. Tato oblast také zdůrazňuje význam dosažení loajality zaměstnanců k poslání a hodnotám své organizace. Zaměstnanci jsou chápáni jako bohatství organizace nebo jako lidský kapitál, do kterého je třeba investovat. Lidské zdroje je nutné chápat jako konkurenční výhodu. Sama organizace si definuje svou personální strategii, jakou roli a postavení zaujímá řízení lidských zdrojů v hierarchii činností, jaký má rozsah a strukturu Tím se v konkurenčním prostředí odlišuje kvalitou, strategií a poskytováním služby řízení lidských zdrojů.

Nové pojetí řízení lidských zdrojů vychází z konceptu pohlížet na lidi spíše jako na potencionální bohatství organizace, než jen čistě jako nákladovou položku. Řízení lidských zdrojů zahrnuje všechna rozhodnutí a všechny kroky managementu, které ovlivňují povahu vztahu mezi organizací a jejími lidskými zdroji.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku