Onboarding


Onboarding je proces nástupu a adaptace nových zaměstnanců, který je o rychlé orientaci a začlenění do firmy, týmu spolupracovníků i pracovního procesu. Tento proces adaptace umožňuje novým zaměstnancům jejich rychlou orientaci a začlenění do týmu kolegů a pracovního procesu.

První dny v nové firmě jsou tou nejtěžší dobou v kariéře každého člověka. Po nástupu zažívá kandidát mnoho vzruchů a změn a dostává mnoho informací, které musí být schopen absorbovat a pochopit. Pokud proces nástupu a onboardingu kandidáta proběhne hladce, najde nový zaměstnanec požadovaný vztah k práci a svoji výkonnost rychleji.

Aby byl proces onboardingu úspěšný, měl by obsahovat tyto detaily:

1) Podpis pracovní smlouvy

2) Předání mzdového a evidenčního list

3) Předání informací o zvyklostech organizace

4) Sdělení základních pravidlech o kultuře a dress kódu

5) Informace o firemní strategii a cílech a hodnotách organizace

6) Popis pracovní náplně

7) Popis hodnocení osobní výkonnosti a měřitelných ukazatelů

8) Informace i běžných provozních záležitostech

9) Základní povinnosti

10) Pracovní kontakty, oprávnění, odborná školení atd.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku