Kompetenční pohovor a kompetenční interview


V odpovědích hledáme důkazy o přítomnosti kompetencí.  Na rozdíl od behaviorálního interview, kde pracovník popisuje víceméně jakoukoliv situaci, která by mohla vypovídat o nějaké kompetenci, má metoda kompetenčního interview dané konkrétní dotazy, které nutí pracovníka popisovat takové situace, ve kterých by mohl určitou kompetenci skutečně použít.

Jako je tomu u metody behaviorálního interview, má pracovník za úkol popsat projekt nebo úkol, za který odpovídal anebo v měl klíčovou roli. Pracovník musí identifikovat svůj výsledek, s nímž tento projekt zakončil. Výběr tématu, události či projektu je velice důležitý, pro správné provedení.

Kompetenční pohovor, nám velice dobře odhaluje kompetence, jako jsou proaktivita, orientace na cíl, vyhledávání informací, horší je to v ostatních kompetencích, kde mohou být výsledky nejasné.

Pro maximální efekt interview, doporučuji kombinaci behaviorálního a kompetenčního pohovoru, dle konkrétních kompetencí.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku