Kaizen


Tato manažerská teorie původně vznikla ve Spojených státech amerických, ale její skutečná síla byla objevena až v 60. letech 20. století. Slovo kaizen patří k nejčastěji používaným slovům v japonském jazyce. Skládá se ze dvou slov: KAI, které znamená změnu a ZEN, což je dobrý nebo lepší.

V překladu toto spojení znamená „neustálé, nepřetržité zlepšování nebo také změna k lepšímu.

Kaizen je spíše způsob myšlení a životní filozofie vnitřní nespokojenosti se současným stavem, která říká, že zítra musí být lépe než dnes. Zlepšování se v podniku provádí postupným zdokonalováním i těch nejmenších detailů. Zlepšit se dá téměř vše: kvalita, výše nákladů, dodržování termínů, produktivita, ale i vztahy se zaměstnanci, managementem nebo výrobní procesy.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku