Holokracie


Holokracie sama představuje organizační uspořádání, které mění tradiční hierarchii uspořádání, a naopak se zaměřuje na distribuci odpovědnosti a pravomoci prostřednictvím definovaných úkolů.

Holokratické uspořádání je jiné, každému pracovníkovi je přidělena právě jedna pracovní pozice. Pracovní role jsou vázány na práci a úkoly, ne na konkrétní zaměstnance. Zaměstnanci tak mají několik pracovních rolí najednou. Rozhodnutí manažerů jsou vždy správná. Autorita je rozdělována týmům a rolím. Organizační rozhodnutí jsou vytvářena týmem. Lidé pracují dle předem stanovených postupů a pravidel, která jsou transparentní. Každý je zavázán stejným pravidlům, včetně vedení a tyto pravidla jsou jasná a srozumitelná všem.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku