Hledání práce


Při hledání a výběru zaměstnání každý uchazeč prochází určitými etapami. Etapy hledání práce se nedají vždy definovat jako zcela univerzální. Průběh hledání práce se odlišuje v závislosti na zkušenostech a praxi uchazeče, ale i na jeho osobních prioritách. Proces hledání a výběru zaměstnání konkrétními uchazeči má určité etapy, můžeme uvažovat o určitých modelech, způsobech hledání pracovního místa.

Etapy hledání zaměstnání

1) Identifikace ideálního místa

V této fázi uchazeči o práci zkoumají informace o pracovních místech. Ve výsledku mají buď několik položek pracovních pozic nebo žádnou. Obvykle se uchazeči při hledání práce chovají podobně. Zaměstnavatelé očekávají od potenciálních uchazečů znalosti o organizaci, jaké je jejich postavení na trhu, a tak podobně. Tyto informace jsou dnes snadno dostupné online. Uchazeči se identifikují s konkrétním místem, oborem, případně organizací.

2) Plán hledání místa

V této fázi uchazeč o práci zjišťuje, jaké má vlastní zázemí a možnosti pro hledání práce: čas, peníze, jazykové znalosti, internet a cíleně hledá zdroje nabídek práce. Volí všechny kanály nebo vybírá jen některé. Od známých, přátel, kolegů až po personální agentur a sociální sítě konkrétních zaměstnavatelů.

3) Hledání a volba práce

Tento proces trvá až do momentu, kdy se uchazeč rozhodne pro jednu z nabídek. Trpělivá a usilovná práce s hledání vhodného zaměstnání a práce se odráží v jejím výsledku. Uchazeč přestává hledat v momentě, když má jistotu, že zvolenou nabídku práce dostane

4) Rozhodnutí

Fáze ukončení hledání zaměstnání a potvrzení a ověřená vhodnosti výběru, ukončení procesu.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku