Assessment centrum


Assessment centrum je především sofistikovaná metoda výběru pracovníků. Metoda tohoto centra se provádí ve skupině obvykle 4 až 8 lidí. Různá je také délka realizace tohoto centra. Assessment centrum ve svém základu umožňuje porovnávat výkony a chování více lidí, kteří jsou na jednom místě a současně plní stejné úkoly ve stejném čase.

Tento druh přijímacího pohovoru patří mezi nejnáročnější. Účastníci jsou záměrně vystavování tlaku, stresu, a různým a náročným úkolům a jejich výkony jsou pečlivě sledovány a vyhodnocovány týmem odborných hodnotitelů. Hodnotitelé jsou obvykle z řad personalistů, náborářů, psychologů, konzultantů apod.

Program je často navržen tak, aby reflektoval požadavky na profil poptávané pozice. Pro manažerské pozice je program centra zaměřen více na manažerské dovednosti, pro obchod a jiné pozice se vždy formuluje konkrétně. Vždy je centrum zaměřeno na určitou kombinaci výkonnostních, sociálních a manažerských a individuálních vlastností.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku