Aquaterapie


Léčení vodou dobře propracovali Vincenc Priessnitz a farář Šebastián Kneipp. Dle základů se užívá vody trojím účelem. V prvním případě, aby se rozpustily škodlivé látky, jež jsou v krvi i jinde v těle (všechny parní lázně, teplé koupele bylinné). Za druhé, aby se rozpuštěné látky z těla vyloučily (obklady a polévání) a nakonec aby tělo zesílilo (studené koupele, polévání a omývání všeho druhu a otužování).

Léčení vodou je jednou z nejstarších metod léčby. Historické prameny uvádějí, že léčení vodou používal člověk dříve než léčivé využívání rostlin. Priessnitz považoval zdraví za přirozený stav organismu, k onemocnění docházelo v důsled­ku toho, že se do něj dostala určitá cizí látka a akutní choroba neznamenala nic jiného, než projev úsilí organismu tuto cizí látku vypudit. Priessnitz tedy doporučoval vysadit veškeré léky a léčit nemocné potními kúrami s následnými koupelemi v chladné vodě a mokrými zábaly. Nemocni se též museli vystříhat piti alkoholu a konzumace příliš boha­té stravy doporučoval jist obyčejný chléb, pit mléko a dvanáct sklenic vody denně.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku