Ztratil jsem chuť do práce

01.11.2016/Osobní rozvoj V dnešní době se jako karierní poradce a kouč setkávám čím dál častěji s lidmi, kteří jsou vysoce demotivovaní. Sami v sobě nedokáží nalézt impuls, který by je poháněl dopředu, motivoval je k další práci. Na sobě, na svých kariérních předpokladech, na svém profesním růstu a někdy i na svém osobním životě nebo vztazích.

Ztratil jsem chuť do práce

Klient mi sdělí, že jeho úsilí není patřičně oceněno. Nic nemá smysl a nejlépe je nechat se vést, podřídit se pravidlům a doufat, že se něco změní. Budete se divit, ale ono se samo nezmění vůbec nic. Problém možná nabude tak aktuální, ale stále tam někde je. Chyba totiž není ve vašem okolí, ale ve vás. Proč? Třeba nejste tam, kde byste měli být. Třeba děláte práci, která nekoresponduje zcela s vašimi představami. Třeba jen potřebujete někde znovu začít. A abyste toto mohli dokázat, potřebujete k tomu impuls, motivaci.

„Uprostřed každého problému se nachází příležitost." | Albert Einstein

Zní to jednoduše, ale i já sám vím, že jednoduché to není. Jak motivaci v sobě znovu probudit? Jak se znovu nastartovat a chtít zase za něčím jít? Za něčím, co nás bude naplňovat a co pro nás bude smysluplný a zároveň dosažitelný cíl? Nebuďte na to sami. Pohovořte si o tom se mnou. Jsem schopný ve vás znovu vyvolat motivaci jít za něčím, o čem jste třeba dříve snili. A hlavně, dokážu vás nasměrovat tak, abyste vy sami tomu, že můžete být úspěšní a spokojení uvěřili.

Často podlehneme tlaku okolí. Vidíme mnoho různých příležitostí. Lidé kolem nás přesvědčují o různých věcech. Výsledek ale je, že děláme práci, která nám není vlastní. Může být atraktivní sebevíc, ale záhy zjistíme, že nás jednoduše nebaví, že pro ni nejsme osobnostně a jinak disponovaní. Že při práci nezažíváme pocit uspokojení. A to vše proto, že jste upozadili vaše vnitřní kariérní potřeby, vaše vnitřní volání, ve prospěch vnějších, které mohou na oko působit reprezentativně, ale vy sami postupně ztrácíte, jak již bylo řečeno to zásadní – motivaci a chuť do práce.

Kariérní kouč vám v takové situaci může skvěle pomoci. Vrátí vás k vaší vnitřní motivaci, k vašim vnitřním potřebám, k vaší dříve vysněné práci, o kterou jste třeba dříve stáli, ale v důsledku vnějších tlaků, trhu práce, tlaku okolí, které vás zrazovalo od toho, jít si za svým, jste se stali „otroky“ sebe samých.

„Tvůj čas je omezen. Proto ho neztrácej tím, že budeš žít život někoho jiného." | Steve Jobs

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku