Zkuste networking pro hledání zaměstnání

27.09.2016/Osobní rozvoj Tuto fotografii jsem sem umístil z jedné čerstvé networkingové akce, protože i já rád hledám cesty, jak rozšiřovat své kontakty a prezentovat mé služby veřejnosti nebo potenciálním klientům. I když mě vystupování před větším počtem lidí není vždy příjemné, odměnou je někdy zajímavý kontakt nebo zkušenost, kterých není nikdy dost.

Petr Kmošek networking

Networking je zajímavým způsobem i pro ty, kteří kromě nových zákazníků shánějí nové zaměstnání. Schopnost umět navázat první fyzický kontakt se svým potenciálním zaměstnavatelem nebo lidmi, kteří vám mohou pomoci při rozjezdu vaší kariéry, můžete na nejrůznějších místech. Nabízí se obvyklá i neobvyklá místa: pracovní veletrhy, dny otevřených dveří nebo škola a samozřejmě online prostředí. Kdo jsou ti, kteří Vám mohou pomoci? Zkuste Vaše spolužáky, kolegy z práce, dřívějšího zaměstnání nebo příbuzné, přátele.

Zkuste se aktivně zapojit, protože bez akce není výsledku. Zapojte se do zájmových klubů nebo spolků, které souvisí s Vaším oborem. Buďte aktivní, noste vizitky a dbejte na načasování. Od obdržení vizitky se Vašemu novému kontaktu ozvěte minimálně do 48 hodin, jinak si na Vás nevzpomene. Někdy jsou velice zajímavým místem pro setkání konference, kongresy a další podobná místa pro networking. Dnes jsou již k dispozici profesionální networkingové srazy a meetingy, kde se schází specialisté na určitou problematiku. Pracovní veletrhy jsou zcela nejvhodnější příležitostí, jak se setkat s těmi, kteří mají nábor ve firmách na starosti.

Trainee programy a speciální stáže jsou novým trendem, který funguje zatím u větších společností, ale pro někoho, kdo touží po zkušenostech z oboru, i za cenu nízkého hodnocení, má zde zelenou.

Networking funguje i obráceně. Networking pro firmu představuje nenáročný způsob hledání vhodných uchazečů a firma tak nemusí zbytečně utrácet své náklady na nábor. Pokud má náboráře nebo člověka, který tuto činnost praktikuje pravidelně a na dobré úrovni.

Zkuste networking jako příležitost k hledání práce a Vašeho nového zaměstnání.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku