Žijte dlouhý život

25.08.2017/Osobní rozvoj Žijte dlouhý život Žijme dlouhý život nebo se o to alespoň pokusme...

 

1. Mají přirozenou radost z pravidelného pohybu. Mají rádi chůzi a zahradničení, ale tyto činnosti vykonávají klidným tempem. Neprovádějí usilovnou tělesnou činnost, motivovanou strachem o zdraví. Jejich tělesná námaha je spíše extenzivní než intenzivní. Vykonávají ji spíše pro zábavu, než jako zdravotní povinnost.
2. Jejich osobnost je klidná, ale živá. Mají chuť do života, ale neprojevují přehnané city, které vedou k výbuchům zlosti nebo okamžikům paniky.
3. Vyhýbají se stesku. Nežijí v minulosti. Místo toho žijí přítomností a jsou nadšeni činnostmi dnešního dne.
4. V tom, co dělají, mají úspěch. Lidé velmi vysokého věku se zabývají spíše tím, co dělají, než tím, čím jsou. Jsou hrdi spíše na své dílo než na sebe.
5. Jsou umírnění ve svých zvycích. Jedí rozmanitou stravu bez výstřelků. Žijí déle než ti, kteří se trápí, jak se říká, „strachem z jídla a pití" natolik, že je vede k různým druhům odříkání. Nejsou však ani labužníky, kteří si z jídla a pití dělají jakousi formu umění.
6. Jejich způsob života má řád. Neznamená to přísnou kázeň ve vojenském stylu. Spíše je to každodenní zaběhnutý rozvrh bez zmatků a stresů.
7. Září jim oči. Smysl pro humor je neopouští ani ve vysokém věku.

Shot caller: https://www.csfd.cz/film/108934-shot-caller/komentare/
Desmond Morris: https://cs.wikipedia.org/wiki/Desmond_Morris
Kniha: Lidský živočich od Desmonda Morrise
Trhknih.cz: https://www.trhknih.cz/

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku