Žádná práce nestojí za vaše utrpení! Syndrom vyhoření z práce

01.07.2017/Osobní koučink Žádná práce nestojí za vaše utrpení! Syndrom vyhoření z práce Když přijde vyhoření na pracovišti, Evropané skutečně excelují. Podle výsledků studie z května roku 2017, kterou uskutečnil Institut rodiny a práce s celou tisícovkou zaměstnanců, se více než polovina zaměstnanců v Evropě cítí často být přepracována.

Podobná studie amerických pracovníků z března letošního roku firmou ABCNEWS zjistila, že čtvrtina zaměstnanců pracuje 50 a více hodin týdně a 22 % pracuje více než pět dní v týdnu, přičemž někteří dokonce pracují každý den. Výsledkem je jedno velké zjištění, že vyhoření z práce je čím dál častější jev, než bychom si mohli myslet.

Problém s vyhořením práce je však důležité rozpoznat. Opravdu se jedná o vyhoření nebo o něco jiného? Předtím, než se dáme do nápravy, musíme skutečně prokázat, že se jedná o vyhoření.

To, co můžete očekávat od kouče jako jsem já, je že vám dám nezaujatou a silnou podporu a poskytnu vám zpětnou vazbu z mých jiných koučovacích sezení s podobným tématem. Možná, že toto vyhoření znamená, že se cítíte být pouze unavený, možná to znamená, že jste připraveni začít hledat novou kariéru nebo jde jen o to si věci jinak přeskládat, témat je několik. Pokud je téma závažnější, není to téma pro kouče ani poradce, ale pro odbornou lékařskou pomoc.

Potřebujete ještě něco ve svém životě? Musíte vědět, že pro vaši existenci je něco víc než vaše práce. Že existuje život mimo vaši kancelář a že venku je něco, co je zajímavé a zábavné. Pokud máte sílu, běžte ten svět objevovat a nezůstávejte ve stávajícím módu.

Pohyb těla a cvičení může být úžasný pro eliminaci stresu. Sice to nevymaže vaše vyhoření zcela, ale jednoznačně se budete cítit lépe, zmírníte napětí a úzkost ve vašem životě. Voda, příroda, stromy, venku je tolik krásného, co je třeba prozkoumat.

Běžte ven mezi lidi vám může také pomoci, i když to stojí hodně přemáhání, je vám přece špatně, říkáte si, ale to rozptýlení od každodenního života vás dostane tam, kam potřebujeme. Lidé a nová setkávání mohou překvapivě do vašeho života přidat něco, co vám do teď mohlo chybět.

Zkuste nové aktivity k vytvoření něčeho, co není součástí vaší denní rutiny. Zatímco to může být cokoli, hledání koníčku, hobby, které vám umožňují nastartovat váš kreativní proud. Je zde nutnost mít něco, co není součástí každodenní monotónnosti vašeho života. Otevře to váš mozek a srdce skrze nové zkušenosti a dá vám příležitost najít si své šťastné místo.

Občas všichni máme tendenci přehánět. Nemáme dostatek času, nezastavíme se, necítíme květiny a stromy a dokonce i když se cítíme vyčerpaní, mnozí z nás se jen snažíme se zase někam tlačit. Je důležité cvičit vlastní sebeobranu a rozpoznat známky svého vyhoření. Když to nakonec uděláte, můžete podniknout další kroky, jak zlepšit svůj život a vrátit se zpět na cestu. Žádná práce nestojí za vaše duševním a fyzickém utrpení.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku