Za vaši kariéru a neúspěch nemůže vaše karma

14.12.2017/Osobní rozvoj Za vaši kariéru a neúspěch nemůže vaše karma Někteří z mých klientů věří ve svou karmu, možná se divíte, že přecházím do této oblasti, ale budu v ní nyní častěji. Ačkoliv tento druh, můžeme říci duchovního postoje nemusí nijak ovlivnit reálné řešení pracovních nebo osobních situací, může v člověku způsobovat různé problémy.

Pokud však hovoříme o tématu karmy obecně, měl bych upozornit na to, že v sobě skrývá nebezpečný potenciál, jestliže nebyl správně pochopen. Lidé s omezenou znalostí karmy mohou a také propadají do fatalismu.

Fatalismus: „Je životní postoj nebo názor, založený na přesvědčení, že všechno důležité v životě a na světě je více méně definováno osudem. Fatalismus si všímá jen některých a pro člověka zvláště významných událostí nebo jejich finálního výsledku.“

Lidé často chápou karmu tak, že ať se stane cokoli, tak se neodvolatelně muselo stát, jako by člověk neměl žádnou vůli, jako by v průběhu svého života nebo kariéry nehrál žádnou roli. Ale to vše je špatné pochopení karmy. Jestliže člověk interpretuje karmu takto fatalisticky, tak by museli vědomě akceptovat to, že si tento život nebo tuto kariéru zaslouží.

„Ztratil jsem práci, nic s tím neudělám, prostě to je moje karma.“

Všechny tyto mylné představy často vycházejí z faktu, že pojem karma je založen na zákonu příčiny a následku, a tedy na teorii, že současné okolnosti jsou výsledkem minulých aktivit, ať v tomto nebo minulém životě člověka. Mnozí lidé zapomínají brát v úvahu aktivní složku karmy. Karma totiž v překladu znamená „činnost“. Minulá činnost mohla přispět k současným okolnostem člověka, takže to znamená, že jeho současná činnost by mohla změnit jeho budoucnost.

„Karmu lze změnit, ale pouze tehdy pokud aktivně podnikáte kroky ke změně vaší současné situace.“


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku