Vyhazov z práce

20.01.2016/Osobní rozvoj ...to bývá pro každého velmi náročná situace. Zvlášť cítíme – li se právem ukřivdění. To je pak někdy obtížné se přes to přenést. A zachovat si při tom vlastní hrdost a důstojnost, když nás někdo neprávem osočuje, anebo jen věcně zkonstatuje, že nás z nějakého důvodu nepotřebuje. V takovou chvíli se můžete obrátit na nás, kariérní kouče.

S lidmi, co přišli z různých důvodů o práci a často i velmi nečekaně, přicházíme do styku poměrně pravidelně. Pracujeme s nimi, rozebíráme přičiny, které vedly zaměstnavetele k tomu, aby je o práci připravili, a hledáme pak společně možné cesty, jak se dostat ze svízelné situace. Někdy to trvá déle, někdy nalezneme řešení hned. Známe dobře trh práce. Podle profesních a osobních předpokladů cíleně na každého hledáme vhodné zaměstnání, kde lze začít znovu. A čím dříve tím lépe. Získáte sebedůvěru, impuls, nová práce pro vás bude motivace makat na sobě a kariérně růst. Právě to ve chvíli, kdy vás o to vše někdo vyhazovem z práce připraví, potřebujete.     

Vyhazov z práce zpravidla nedokážeme vnímat jakkoliv pozitivně. Může to znít paradoxně. Co je na tom, že jsem dostal výpověď, pozitivního? Když se nad tím, ale s kariérním koučem zamyslíte, zjistíte, že pozitiva nalézt lze. Díky vyhazovu z práce se můžete třeba dostat k práci nové, pro vás víc zajímavé! Může to být impuls ke změně, jelikož něco ve vašem profesním životě nebylo třeba správně! Máte najednou prostor se zastavit, říci si, jak dál a uvědomit si co chci a co naopak ne!  

Vnímat vyhazov z práce pouze negativně totiž nikam nevede. Ano, třeba si za něj můžete, třeba váš zaměstnavatel postupoval oprávněně, tím, že vám dal výpověď. I v takovém případě ale není nutné sebe sama vinit a říkat si - tak a co teď bude? Nikde o mě nestojí, nikdo mě nezaměstná, a když, tak za pár korun. To raději půjdu na úřad práce. Tam se ale nikam neposunete.

Kariérní kouč vám může pomoci překlenout nejhorší období, kdy si po vyhazovu z práce nevěříte, kdy sami sobě nedůvěřujete, kdy máte třeba pocit, že profesně za moc „nestojíte.“ Litovat se, to zpravidla nikam nevede. Kariérní kouč vás tak říkajíc nakopne. Ukáže vám, co všechno stran hledání nové profese můžete, a při znalosti trhu práce vám předestře možnosti, z nichž si pro sebe tu pravou vyberete. 

A pak už bude jen na vás, jak s novou příležitostí naložíte.  


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku