Vliv obezity a nadváhy na získání zaměstnání

26.09.2016/Ostatní Být štíhlý, znamená mít větší šanci k získání práce, nevěříte? Podle nové zprávy z výzkumu uveřejněném na webu PLOS ONE v úspěšnosti uchazečů u pohovorů s nižším BMI indexem, tomu vše bohužel nasvědčuje. Výzkumníci vytvořili čtyři skupiny dle BMI indexu a to jak muže tak ženy. Vzorek uchazečů s nízkým a vysokým BMI indexem a to samé u jejich protějšku.

Bylo zkoumáno chování náborářů a celková úspěšnost vzorků při výběrových řízeních. Data jednoznačně ukázala, že je zde patrný rozdíl v hodnocení mezi nižším a vyšším BMI indexem uchazečů.

Studie zjistila, že zaměstnavatelé upřednostňují uchazeče, který je štíhlý, stejně tak to mu je i u uchazečky.

Výzkum také prokázal negativní závěr z hlediska pohledu na rovnost mužů a žen. Obézní uchazečky, měly nižší šance a úspěšnost na získání práce než obézní kandidáti.

Je nutné také brát v úvahu to, že BMI index u mužů může být zkreslen, už z důvodu, že BMI index nemusí zcela odpovídat tomu, že jsou skutečně obézní a že trpí formou nadváhy, genetické předpoklady, posilování apod..

Výzkum podporuje názor, že těžší ženy mají nejen nižší pravděpodobnost, že získají práci, ale také to, že budou umístěny do pozic, kde nejsou v přímé interakci s ostatními zaměstnanci nebo zákazníky.

Celkově lze konstatovat, že zpráva tohoto výzkumu je znepokojivá, už z pohledu rovnosti mužů a žen, ale také z toho důvodu, že diskriminace u výběrových řízení a náboru zaměstnanců, skutečně existuje.

Zdroj: článku a fotografií

Celá studie: zde


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku