Vliv obezity a nadváhy na získání zaměstnání

26.09.2016/Ostatní Být štíhlý, znamená mít větší šanci k získání práce, nevěříte? Podle nové zprávy z výzkumu uveřejněném na webu PLOS ONE v úspěšnosti uchazečů u pohovorů s nižším BMI indexem, tomu vše bohužel nasvědčuje. Výzkumníci vytvořili čtyři skupiny dle BMI indexu a to jak muže tak ženy. Vzorek uchazečů s nízkým a vysokým BMI indexem a to samé u jejich protějšku.

Bylo zkoumáno chování náborářů a celková úspěšnost vzorků při výběrových řízeních. Data jednoznačně ukázala, že je zde patrný rozdíl v hodnocení mezi nižším a vyšším BMI indexem uchazečů.

Studie zjistila, že zaměstnavatelé upřednostňují uchazeče, který je štíhlý, stejně tak to mu je i u uchazečky.

Výzkum také prokázal negativní závěr z hlediska pohledu na rovnost mužů a žen. Obézní uchazečky, měly nižší šance a úspěšnost na získání práce než obézní kandidáti.

Je nutné také brát v úvahu to, že BMI index u mužů může být zkreslen, už z důvodu, že BMI index nemusí zcela odpovídat tomu, že jsou skutečně obézní a že trpí formou nadváhy, genetické předpoklady, posilování apod..

Výzkum podporuje názor, že těžší ženy mají nejen nižší pravděpodobnost, že získají práci, ale také to, že budou umístěny do pozic, kde nejsou v přímé interakci s ostatními zaměstnanci nebo zákazníky.

Celkově lze konstatovat, že zpráva tohoto výzkumu je znepokojivá, už z pohledu rovnosti mužů a žen, ale také z toho důvodu, že diskriminace u výběrových řízení a náboru zaměstnanců, skutečně existuje.

Zdroj: článku a fotografií

Celá studie: zde


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.

03.10.2018/Osobní rozvoj Poznejte svou hodnotu

Nikdo vám nikdy nezaplatí tolik, jaká je vaše cena. Nikdo vám nikdy nezaplatí tolik, jaká je vaše cena. Zaplatí vám jen tolik, kolik si myslí, že je vaše cena. A vy určujete, co si myslí, ne takhle, i když to by bylo super.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku