Video: Čtyři dohody - kariéra a život

10.02.2017/Osobní rozvoj Ve čtyřech dohodách nalezneme taková pravidla a ponaučení pro život, která jsou použitelná i pro úspěšnou kariéru.

Nehřešte slovem – vaše hlava je jako úrodné políčko
Slovo není jen zvukem nebo symbolem. Slovo je síla, je to moc, kterou máme.  Lidská mysl je jako úrodná půda, do které jsou neustále zasívaná semena. Semena jsou názory, ideje nebo pojmy. Zasejete semínko, myšlenku, a ta roste. Zcela záleží na tom, co do své hlavy zasejete, to totiž poproste.  Pokud se chceme osvobodit od negativního dopadu na naši kariéru, užívejme slovo správným způsobem. Nehřešit slovem je správné využívání naší energie a znamená to využívat energii ve směru pravdy a lásky k sobě.

Neberte si nic osobně – to co nosíme v srdci, to k sobě přitahujeme
Vždy když se kolem nás něco děje, učme se si to nebrat osobně. I když se celá řada situací v kariéře jeví jako osobní a urážející, snažme se, aby to s námi nemělo nic společného. Neberme si nic osobně, protože bychom tím trpěli kvůli něčemu, co za to nestojí a také nám to pomáhá rozbíjet mnoho návyků a rutin, která nás drží v pasti a utrpení. Dá se říci, že to, co nosíme v srdci, to k sobě přitahujeme.  

Nevytvářejte si žádné domněnky – nebojte se ptát na to, čemu nerozumíte
Vytváříme bohaté domněnky o tom, co o nás lidé říkají a bereme si to osobně a na oplátku je obviňujeme. V jakémkoli druhu vztahů si můžeme vytvářet domněnky, které nemusí být správné a pravdivé, jen nám kalí cestu. Musíme se naučit ptát na to, co chceme vědět, čemu nerozumíme a přestat si vytvářet domněnky. Budeme komunikovat přesně a jasně.

Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete – to co nás činí šťastnými, jsou naše činy
Být činorodý, znamená naplňovat život. Jako příklad Forresta Gumpa, který neměl žádné velké nápady, ale vždy jednal. Byl šťastný, protože všechno dělal, jak nejlépe mohl, a aniž by očekával nějakou odměnu. Pokud budeme konat vše, jak nejlépe dovedeme, prožijeme intenzivní život, budeme výkonní. Za všech okolností našeho života dělejme vše, jak nejlépe dovedeme.

Čtyři dohody, don Miguel Ruiz


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku