Velká témata našeho života

06.04.2018/Osobní rozvoj Velká témata našeho života Učitel postavil na stůl před žáky velkou vázu a naplnil ji až po okraj tenisovými míčky. Potom se žáků zeptal:

„Je váza plná?“

Když to potvrdili, protože se nedali omezovat žádným apriorně danými tezemi, nasypal učitel mezi míčky ještě mnoho kuliček. Když zaplnily prostor mezi míčky a váza byla plná až po okraj, opět se zeptal:

„Je teď váza plná?“

Žáci, kteří již byli opatrnější, to váhavě potvrdili. Na to učitel donesl kbelík s pískem a opatrně jím naplnil vázu, až byl kbelík prázdný a váza až po okraj naplněná pískem.

„Je nyní váza plná?“

Zeptal se a žáci, kteří cítili, že jsou přistiženi, že jsou líní myslet, uvažovali, museli to ale přesto potvrdit. Načež učitel vyndal ze své aktovky láhev vína a sklenici vyprázdnil do vázy ještě čtvrtku vína.

Pak řekl žákům, kteří již byli dost zdrcení, jakou projevují duchovní lenost:

„Tenisové míčky jsou velká témata života jako partnerství a děti, rodina, povolání a štěstí. Kuličky jsou malé radosti života a koníčky. Písek ale znamená každodenní povinnosti, každodenní maličkosti, písek v soukolí života. Dávejte tedy pozor, aby se nádoba vašeho života nezaplnila pískem dříve, než ji budete moci naplnit kuličkami a míčky. Dbejte také na to, aby se do vázy příliš brzy nedostalo příliš mnoho kuliček, neboť i ony zabírají místo tenisovým míčkům a velkým věcem života.

„A k čemu je víno?“ chtěl vědět jeden z žáků.

„To znamená, že čtvrtka vína má v životě stále ještě místo!“

 

Autor knihy: Ruediger Dahlke

Výňatek z knihy: Psychologie peněz: Životní zákony štěstí a úspěchu

Webové stránky autora: www.dahlke.at

O Autorovi

Německý lékař a terapeut v oblasti přírodního léčitelství, homeopatie a psychoterapie. Jeho knihy jsou z oblasti esoteriky. Poté co dokončil doktorát, zúčastnil se výcviku týkajícího se přírodního léčitelství. V roce 2010 začal stavět porodnické oddělení, které dokončil v roce 2012. Vydal také knihy o dietách a veganských jídlech, kterým se dostalo velké kritiky.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku