Váš úspěch v práci a jeho přínos

07.01.2016/Osobní rozvoj Úspěch je dle mnohých veličina měřitelná těmito aspekty - výše mzdy, kariérní postavení a z něj plynoucí benefity. Jen o tom ale úspěch není. Úspěch, tedy ten váš osobní, má nebo měl by mít mnohem více podob, není tak jednotvárný a neměli bychom ho vnímat pouze a jen "konzumně."

Být úspěšný v práci znamená totiž také to, dělat svou práci rád a dělat jí dobře. Na to se ale bohužel mnohdy zapomíná. Při tom jsou to aspekty klíčové zejména pro vás osobně. Mezi vašim postavením v hierarchii firmy, z toho plynoucí výši mzdy a mezi mírou radosti z vámi vykonávané práce, nemusí být nutně a vždy přímá úměra. Můžete mít vysoké mzdové ohodnocení, ale při tom dělat práci, která vás neuspokojuje. Můžete mít vedoucí funkci, a při tom se v ní cítit nesví, nespokojení, vyhořelí. Ideální je mít práci, kterou máte rádi, v níž se můžete seberealizovat a plně využít svých osobních a profesních předpokladů. A s tím v ruku v ruce mít mzdu, která se vám jeví jako dostatečná s ohledem na vaše životní náklady. To je úspěch. A je - li umocněn tím, že svým "úspěchem" jste prospěšní ostatním, je to tzv. úspěch na druhou.

V dnešní konzumní společnosti jsme zaměření hodně sami na sebe. Máme své ambice a své cíle. Jejich splnění vnímáme jako profesní a kariérní úspěch. Dostaví se pocity uspokojení, radosti, získáme potřebnou dávku sebedůvěry. Kariérní kouč vám v tomto směru může rozšířit rozhled a perspektivu toho co a jak v rámci svých profesních cílů vnímáte. Může vám cestu k cíli, k vámi vysněnému úspěchu usnadnit, a to někdy výrazně. S ohledem na znalost vašich osobních a kariérních předpokladů vám dokáže kariérní kouč poradit, jak úspěchu v práci dosáhnout a také v něm tzv. setrvat. Tedy ve stavu, kdy se vám práce daří, těší vás, zažíváte pocit uspokojení a vidíte před sebou potenciál se dále zlepšovat. To lze ovšem za jednoho hlavního předpokladu - že se věnujete profesně činnosti, která vašim předpokladům odpovídá a která vám i po osobnostní stránce prospívá. Tzn., že vás práce nestresuje, že do ní chodíte rádi, že s klidem přijímáte další výzvy a s nadhledem dokážete řešit překážky, které se mohou jevit v daný moment jako potencionální neúspěch, jako riziko možného selhání.

Chce - li ovšem člověk dosáhnout profesního úspěchu, musí umět přijmout i neúspěch a musí umět se přes něj co nejrychleji přenést. I to je role kariérního kouče, aby vám v tomto pomohl a ukázal, kde se stala chyba a jak se vyvarovat toho, aby se opakovala. Čím méně chyb totiž uděláte, tím snadnější a rychlejší cesta k úspěchu bude. Tím snadněji dosáhnete svých cílů, potažmo snů, které v rámci své profese, svého kariérního a osobnostního růstu máte. 

Další článek: Kariéra jako předpoklad růstu

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku