Uspokojení z práce

01.05.2015/Osobní rozvoj … to je velmi důležitý aspekt, který by měl každý při hledání zaměstnání zohlednit. Protože chybí – li uspokojení z práce, chybí i motivace – být produktivnější, cílevědomější, flexibilnější, schopnější v očích svých i v očích toho, kdo nás zaměstnává. Místo abychom se někam posouvali a kariérně rostli, stagnujeme. Místo abychom měli perspektivu získat lepší pozici, hrozí, že přijdeme i o tu co už máme.

Trh práce je náročný a ne vždy nabízí to, co bychom si my sami představovali. Z hlediska mzdového ohodnocení, z hlediska náplně práce, z hlediska potencionálního kariérního růstu atd. Ne každý je ochoten dělat kompromisy. Ne každý volí pří výběru a hledání zaměstnání tu správnou strategii. Od toho tu ale máte na pomoc kariérní kouče. Ti vás dokážou nasměrovat správným směrem. Nalézt v mozaice nabízených pracovních příležitostí tu pro vás správnou a dostupnou s výhledem dalších možností pro váš profesní i osobnostní rozvoj. Někdy musíme učinit obrazně řečeno krok zpátky, přijmout něco, co je z našeho pohledu pod naší úroveň, abychom pak mohli učinit krok vpřed a získat pozici, která nás bude naplňovat a kde se dostaví i tolik kýžený výsledek – dělat práci, která nás bude bavit.  

Mnohé se tím u vás změní. Budete spokojenější, sebevědomější, optimističtější, pozitivněji naladění a pak se budete možná i divit, jak k vám budou další příležitosti stran profesních možností „samy“ přicházet.

Spokojenost v práci jde navíc ruku v ruce s vaším osobním životem. S tím jak budete nakládat s vaším volným časem. Vše záleží v zásadě na vás. Zda se zkusíte v nepříznivé situaci obrátit na zkušeného kouče, který s vámi bude pracovat, a společně pak v nějakém rozumném horizontu něčeho dosáhnete. Něco změníte, směr vašeho uvažování, způsob vnímání sama sebe. S pomocí kouče tam záhy nebude podceňování a frustrace, ale zdravé sebevědomí a pocit, že na to či ono, o čem třeba jen sníte, máte. Že není důvod se bát, že s koučem v zádech můžete něco ve své profesi při svém vzdělání a nabytých zkušenostech dokázat.  

Kouči se setkávají každodenně s lidmi tzv. vyhořelými z práce. Již nemají motivaci, nevěří sami sobě, jejich pracovní výkon klesá, nic je nebaví, jsou odevzdaní. Stačí ale někdy jen malý impuls, zpětná vazba, mluvení o situaci, její rozebrání z mnoha úhlů a najednou se titíž lidé stanou schopnými hledat řešení ze svízelné situace.

Nemějme utkvělou představu, že v dnešní době musíme vše zvládnout sami. Nenuťme se do něčeho, co nám není vlastní. Umějme si přiznat, že by bylo dobře nechat si poradit stran práce, kariéry, možností, kde a jak se lze na trhu práce uplatnit. Je to přirozený stav, který lze s kariérním koučem řešit. A čím dříve tím lépe. Samo čekání na zaměstnání, které nás bude tak říkajíc „bavit,“ a ještě bude dobře mzdově ohodnocené, zpravidla nikam nevede. Musíme být sami aktivní a jít tomu, o co ve svém profesním životě stojíme, naproti. Bez toho to zkrátka nejde. A jedna z možností pro vás je vyhledat kariérního kouče.

Další článek: Jak na kariéru ve 21. století

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku