Úspěch díky vytrvalosti. Ray Kroc a McDonald's

02.03.2017/Osobní rozvoj Otec Raye Kroca byl český emigrant a pocházel z vesnice Stupno (oprava v mém videu), kousek od Plzně. Ray byl velice aktivní dítě, a tak se jeho matka rozhodla, že ho začne sama vyučovat na klavír. Do školy nerad chodil, protože měl pocit, že mu informace získané ve škole v jeho životě nepřinesou příliš užitku. Jeho klíčem k úspěchu byla především vytrvalost a stálý optimismus.

V mládí se živil všelijak. Jako pianista v rozhlase, řidič sanitky a také jako prodejce přístrojů na mléčné koktejly. V roce 1953 se jeho dosavadní život měl radikálně změnit. Když poprvé viděl restauraci bratrů MacDonaldových, kde jste našli sladěné pracovníky, všudypřítomnou disciplínu a špičkovou organizaci práce, která v něm probudila okamžité vzrušení. Tento druh businessu pro něj měl ten pravý potenciál, který se rozhodl rozvíjet.

Kroc nepocházel z bohatých poměrů a ani nestudoval prestižní vysokou školu. Svou vlastní pílí, myšlením a vytrvalostí se mu podařilo vytvořit jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších obchodních řetězců na světě.

„Zaměstnanec, který se nechce vyvíjet, není pro mě. Pozorováním stromů jsem dospěl ke zjištění: Dokud je ovoce zelené, roste. Jakmile je zralé, hnije.“ Ray Kroc

To, co já si z jeho podnikání odnáším je slovo vytrvalost, protože to je často to co odlišuje ty co chtějí něco dokázat, rozvíjet, tvořit, od těch ostatních a i když občas poklesnou, zastaví se nebo stagnují, znovu se do toho zakousnou a pokračují ve své cestě, protože tak to je, taková je totiž vytrvalost.Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku