Umíte používat sociální média pro hledání práce?

15.01.2017/Ostatní Všichni dnes už víme, že sociální média jsou číslem jedna mezi nástroji pro hledání nového zaměstnání a v těchto dnech je skvělý způsob pro jejich maximální využití, ale jak je můžete využít ke svému prospěchu?

Jak vám mohou sociální média pomoci v hledání práce a nového zaměstnání? Kde hledat informace, potenciální zaměstnavatele a jaká média a sociální kanály jsou vhodná pro konkrétní témata? 50% zaměstnavatelů uvedlo, že jim sociální média poskytují další pohled nad osobností kandidáta a jsou vhodná pro sběr dodatečných informací o uchazeči.

Už vás někdo na LinkedIn síti doporučil, třeba váš předchozí nadřízený nebo personalista? Máte nějaká doporučení na svou práci? Nějaké reference na vaše dovednosti nebo schopnosti? Co sdílíte, co publikujete, co lajkujete, to často tvoří další informace o vás jako o potenciálním kandidátovi, nevěříte? Nahlédněte do infografiky společnosti Gumtree.

Sociální média a hledání práce


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku