Touha po změně

10.01.2016/Osobní rozvoj Být flexibilní, kreativní, produktivní, schopný řešit rychle a efektivně zadané úkoly, být sociálně zdatný apod. jsou dnes vcelku běžné nároky zaměstnavatelů na vás coby potencionální zaměstnance. Tyto nároky často mívají vzestupnou tendenci.

Můžete mít pocit, že vaši nadřízení zkouší, kam až mohou zajít, co všechno vydržíte. Je to určitý nátlak na vaše osobnostní i profesní předpoklady, který ovšem může působit zcela kontraproduktivně. V jednom okamžiku nebo postupně vás přestane práce těšit a vy zatoužíte něco třeba i radikálně změnit.  

To je vcelku přirozený jev. Zvlášť v dnešní dynamické době, která nabízí spoustu výzev a možností s ohledem na vaše vzdělání a na vaši praxi se na pracovním trhu nějak uplatnit. Touha po změně práce je ale jedna věc a schopnost ji uskutečnit je věc druhá. Zde pro vás může být velmi přínosná role kariérního kouče. Se znalostí vás a vaši profesní „historie“ dokáže se znalostí pracovního trhu v jednotlivých reogionech svým klientům toužícím po změně ukázat možnosti, které jsou reálné a které mohou splnit to, co od změny práce očekáváte – zažít pocit uspokojení, radosti z toho, čím se živíte, pocit, že práce, kterou vykonáváte má smysl a je pro vás novým impulsem k osobnostnímu ale i ke kariérnímu růstu, o němž třeba sníte.


Změnou může být např. to, že zůstanete v rámci své profese u stejného oboru, jen se „přesunete“ do firmy jiné. Změnou práce ale může být také to, že se přesunete do odvětví, které je pro vás zcela nové třeba v rámci rekvalifikace. Někdy chceme změnu radikální. Nebraňme se ji. Buďme stateční. V tom vám může kariérní kouč pomoci. Dodá vám sebedůvěru, pocit, že máte nárok a předpoklady k tomu, dostat další šanci. V takových situacích našeho profesního života potřebujeme někdy efektivní zpětnou vazbu. Je to dobré pro eliminaci chyb, kterých bychom se při rozhodování, kudy a kam se ubírat, mohli dopustit.

Coby kariérní kouči známe mnoho lidí, kteří v touze po změně ve svém profesním životě uspěli a jsou spokojení. Neskromně můžeme dodat, že i našim přičiněním nalezli pro sebe to správné místo, kde mohou plně využít své odborné aj. předpoklady a kde mohou tedy i kariérně růst a zažívat při své práci pocit uspokojení a smysluplnosti. Někdy je to víc, než výše mzdy, postavení v hierarchii firmy a z něj plynoucí benefity.


Toužíte  - li tedy po změně práce, neváhejte se na nás obrátit. Učinit první krok nemusí být vždy snadně, ale o to snažší mohou být s naší pomocí kroky následující.   

Další článek: Kariéra jako předpoklad růstu

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.

       


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku