Top 10 novoročních předsevzetí pro úspěšnou kariéru v roce 2016!

06.01.2016/Osobní rozvoj Nový rok, nový start a i start všeho ostatního. Pro mnoho z nás je to začátek třeba i nové kariéry a touhy nalézt sílu a akci k profesní změně. Potřebujeme nalézt odvahu, sílu změnit postoj k naší kariéře a udělat konečně změny a vytyčit nové cíle.

1) Získejte povýšení

Mnoho z vás sní o povýšení, ale to se nestane, pokud budete stát v pozadí a uděláte proto minimum. Pokud chcete povýšení musíte to především dokázat, že na to máte, vašemu nadřízenému. Zajistěte si pohovor s nadřízeným a definujte si co povýšení obnáší a jaké jsou možnosti. Sami uvidíte, že je to reálné.

2) Dejte výpověď

Jestli jde vaše kariéra ke dnu a cítíte se, jako byste stále tloukli hlavou do zdi, pravděpodobně je to čas na kariérní změnu. Přišel čas objevovat něco nového. Nemá smysl setrvávat v prostředí, které pro vás není ničím přínosné.

3) Buďte více organizovaní

Není nic víc stresující, než při příchodu do práce zjistit, že neznáte způsob jak se zbavit kupy práce, která nemá konce. Nemáte priority pro jednotlivé úkoly, skáčete z jednoho úkolu na druhý nebo prokrastinujete. Je čas na změnu. Plánujte v kalendáři, dávejte si priority, měřte svou výkonost, pracujte efektivně.

4) Více sdílejte

Buďte více efektivní ve vytváření kontaktů a nových spojení. Využijte LinkedIn nebo jiné kanály k získávání osobních vazeb ve vašem oboru. Mít známé a ještě v oboru bylo a vždy bude strategické, co myslíte?

5) Naučte se nové dovednosti

Není důležité, jak se cítíte staří, pro Vaši kariéru je nezbytné stále se vzdělávat. Zjistěte v jakých kompetencích pokulháváte a začněte na jejich rozvoji pracovat. Více čtěte, navštěvujte semináře, konference, zdrojů je všude dost.

6) Nepodcěňujte další vzdělávání

Jak jsem zmínil výše, nikdy není pozdě začít. Zeptejte se vašeho nadřízeného, jaké jsou možnosti ve vašem rozvoji a na co máte nárok. Každý nadřízený ocení zájem zaměstnance o svůj rozvoj.

7) Řekněte "ano" novým výzvám

Ano, některé výzvy mohou být nejisté, "děsivé", ale stále je v nich příležiost, naučit se něco nového. 

8) Nastavte si vaše nové cíle a plány

Cítíte se negativně z toho, že jste si minulý rok nenastavili žádné konkrétní cíle a žádných jste nedosáhli? Vaše kariéra musí mít směr a cíl. Vyhodnocujte si krok po kroku, jak se Vám daří váš plán plnit a jak si vedete na cestě k cíli.

9)  Reagujte aktivně na kritiku

Buďte defenzivní, když se vás někdo rozhodně kritizovat. Očekávejte pouze konstruktivní kritiku a vhodný způsob zpětné vazby na vaši práci.

10) Vybalancujte si profesní a osobní život

Velkým benefitem pro Váš život je, pokud máte klíč na to, jak mít kvalitní oba tyto světy. Pečlivě zvažte čemu věnujete čas a jak to obohacuje vás a vaše okolí, rodinu.

Žijte zdravě a mějte bohatý společenský život.

Další článek: Jak na kariéru ve 21. století

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku