Tohle v práci raději neříkejte...

03.09.2017/Kariérní a kariérové poradenství Tohle v práci raději neříkejte... Firemní politika může být někdy dosti obtížná. Někdy je poměrně snadné říci špatnou věc, když jste ve stresu, nebo máte pocit, že se k vám někdo choval nespravedlivě.

Možná jste způsobili urážku kritizováním někoho nevhodným nebo špatně zvoleným způsobem. Nebo možná jste byli vy, kdo byl kritizován a odpověděli jste tím, že jste se pokoušeli přesunout vinu na někoho jiného. Je snadné píchnout do vosího hnízda, když pracujete s různými lidmi v různých prostředích a někdy dosti stresujícím.

Pokud vám tyto situace zní povědomě začněte přemýšlet. Je vůbec možné mluvit poctivě v práci, aniž by ubližovali druhým? Když vznikne nějaký problém, nemyslete na to, jak se mu vyhnout - místo toho se snažte být součástí jeho řešení.

Získání těchto dovedností se nestane přes noc, a proto je dobré vědět co v práci neříkat a čemu se vyvarovat. Takže příště až vzniknou nové potíže ve vaší práci, přemýšlejte, než začnete mluvit - mohlo by to být začátek vaší příležitosti. Koukněte na infografiku a naučte se pár slovíček.

Tohle v práci raději neříkejte

Zdroj: www.headwaycapital.com


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku