Stres v práci

27.12.2016/Osobní rozvoj Vždy mezi největší stresory v práci patřily a budou patřit především mezilidské vztahy. Příčiny jsou nejrůznější od klientů, kolegů nebo nadřízených, ale nejen to. Náročná práce je často spojena s vysokými nároky v oblasti jednání s lidmi, kdy člověk čelí nejrůznějším konfliktům, frustraci a emocím. Stres ale může způsobovat i celá řada jiných věcí, jako je neschopnost stanovit si priority, vhodně si rozdělit úkoly, včas se umět rozhodnout nebo motivovat.

Kolegové a jejich vliv na naši psychiku je zjevný. Sledování naší práce, její hodnocení, pomluvy, přehnaná kritika nebo jen odmítnutí spolupráce dokáže značně přispět k našemu stresu. Další stresující faktory jsou monotónní práce, práce v přesném tempu, pod časovým tlakem, ve třísměnném a nepřetržitém pracovním režimu a zejména práce noční. Nezřídka si však stres způsobujeme především sami. Odkládáme své úkoly a důležitá rozhodnutí, nedokážeme si zorganizovat práci ani čas, neodhadneme vlastní síly či své schopnosti. A především se dostatečně nevěnujeme vyváženému poměru práce a odpočinku.

Nahlédněte na infografiku, která se zabývá stresem v práci a 11 hlavními statistikami. Ale ještě než to uděláte, nabídnu vám pár tipů jak na stres dobře zvládat.

  1. Plánujte si vhodně svůj čas. Definujte si své úkoly a určete jejich prioritu.
  2. Předávejte a deleguje, pokud je třeba. Naučte se sdílet práci.
  3. Naučte se říkat ne. Někdy je všeho příliš a nadřízení neznají rozsah a náročnost daných úkolů. Nenechte se manipulovat (Viz. mé video: Manipulace).
  4. Udržujte se v klidu a rovnováze. Meditujte.
  5. Zdravě se stravujte, sportujte a spěte, jak se má.
  6. Myslete pozitivně (Viz. mé video: Myslet pozitivně).

Stres v práciZdroj: OfficeVibe.com

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku