Představa úspěchu v kariéře jsou peníze

26.01.2018/Kariérní a kariérové poradenství Představa úspěchu v kariéře jsou peníze Pro některé z nás, je to tehdy, když jsou naše bankovní účty naplněné nebo když konečně získáme práci, kterou jsme vždycky chtěli dělat, říkejme jí „Práce snů“. Ačkoli představy a sny o tom, jak se to dělá, jak té vysněné kariéry dosáhnout, se předává jako tajná formule z člověka na člověka. Jedna anketa našla společné prvky toho, co pro nás znamená mít úspěch v kariéře.

Kdy víme, že jsme se dostali na vrchol své kariéry?

Jedním z hlavní hesel je „Svoboda v práci“ a dalším je „Méně pracovat“. Úspěch pro většinu znamená, být svobodný s tučným kontem. Z ankety vyšlo najevo, že vize úspěchu se dá znázornit jako příjem rodiny s dvěma dětmi v jedné domácnosti okolo 50 000,- až 100 0000,- korun, s pracovním úvazkem na 20 hodin týdně a 5 týdnu dovolené. Přes 30 % uvedlo, že si přejí daleko více pracovat z domova a také, aby maximální doba dojíždění do práce nepřekračovala 15 minut. Jako vtipnou poznámku v této anketě uvádím respondenta, který by byl schopen si oholit hlavu, aby se ihned stal úspěšným.

Téměř všichni respondenti této ankety obecně uznali, že peníze jsou klíčem k tomu, aby bylo možné získat kontrolu nad jejich kariérou a osobním životem. Finanční svoboda? Anketa cílila na toto téma a hlavní odpověď byla: „Nemuset se starat o účty, náklady na bydlení, jídlo, ubytování, zdravotní péči, dovolenou.“

Být bohatý? Stát se bohatým, byla pro většinu respondentů představa kariérního úspěchu. Všechny ostatní představy o úspěchu v kariéře, jako jsou osobní rozvoj, sláva, přínos, zodpovědnost, zůstala v pozadí. Být bohatý má své limity? U respondentů existovala však i jakási hranice finanční spokojenosti. 70 % respondentů uvedlo, že nechtějí získat více než 10 milionů korun. Zajímavé zjištění je i to, že ženská vize úspěchu je více závislá na příjmech než na mužích.

Definice úspěchu v kariéře? Definice úspěchu se měnila s pohlavím respondentů. Ženy měly větší pravděpodobnost pragmatického přístupu k úspěchu. Na otázku, v čem chtějí být nadprůměrné, ženy často uváděly bohatství, zatímco muži uváděli, že dávají přednost své svobodě. Muži často uvedli, že jim chybí dělat to, co mají rádi, co je baví. Ženy často popsaly chybějící faktor jejich úspěchu příjem.

Zastávám ten názor, že nejdůležitější pro naši kariéru je najít naše poslání, najít co nás baví a naplňuje, dává nám smysl a z toho plynoucí náš odkaz. Peníze jsou nestabilním a nevhodným ukazatelem úspěchu naší kariéry. Co vy? Jsou pro Vás peníze hlavním ukazatelem vašeho kariérního úspěchu?

Pište do komentářů....

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma koučinku, školení nebo kariérního a kariérového poradenství.

LinkedIn | Twitter | Facebook | Odebírejte Newsletter


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku