Pravda nebo lež v životopise?

02.02.2016/Ostatní Všichni víme, že hledání práce je boj na těžkém a konkurečním místě. Společnosti hledají ty nejlepší z nejlepších a to někdy uchazečům vezme iluze o nich samotných. Mnozí z kandidátů hledají možnosti, jak svůj životopis učinit více konkurenceschopným a lépe znějícím, oslňujícím. 53,3% životopisů jsou fenoménem přikrášlení vybaveny vždy.

Lži a nepravdy v životopise, jsou vždy velkým problémem i pro společnosti samotné. Dle odhadů stojí společnosti nábor lidí s falešnými, upravenými, lživými informacemi téměř 600 mil. eur ročně. O to důležitější, je pak samotná, náborová práce personalisty.

Díky této infografice nahlédneme na šokující zjištění. 51% zaměstnavatelů by okamžitě ukončilo pracovní poměr se zaměstnancem, který lhal ve svém životopise. Zatím celkem nízké procento odezvy na podvod. 40% nárůst činnosti personalisty tvoří ověřování referencí, oproti roku 2013.

Lež v životopise

Zdroj: Backgroundchecks.org


Krize ve vztahu
Budujte osobní značku

Přečtěte si také
13.08.2018/Ostatní Velký bratr vás vidí...

Kdo je velký bratr? Fiktivní postava absolutistického vůdce státu z antiutopického románu 1984 od George Orwella. Toto označení se dnes používá jako obecné označení pro vládní sledování a podobná narušení soukromí. Znáte nějakého velkého bratra z vašeho okolí?

12.08.2018/Ostatní Rituály slavných. Jak přicházejí na své nápady?

V této zábavné grafice od firmy Business Backers se dozvíte o podivných metodách devíti skvělých mozků, aby uvolnily své tvůrčí podněty.

09.08.2018/Osobní rozvoj Maharišiho efekt

V jedné literatuře jsem se setkal se zajímavou technikou a dovolte mi se s vámi podělit o toto téma, kterým je transcendentální meditace. Jedná se o techniku, kterou v západním světě začal od roku 1958 rozšiřovat Mahariši Maheš Jogi, původem z Indie.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku