Pravda nebo lež v životopise?

02.02.2016/Ostatní Všichni víme, že hledání práce je boj na těžkém a konkurečním místě. Společnosti hledají ty nejlepší z nejlepších a to někdy uchazečům vezme iluze o nich samotných. Mnozí z kandidátů hledají možnosti, jak svůj životopis učinit více konkurenceschopným a lépe znějícím, oslňujícím. 53,3% životopisů jsou fenoménem přikrášlení vybaveny vždy.

Lži a nepravdy v životopise, jsou vždy velkým problémem i pro společnosti samotné. Dle odhadů stojí společnosti nábor lidí s falešnými, upravenými, lživými informacemi téměř 600 mil. eur ročně. O to důležitější, je pak samotná, náborová práce personalisty.

Díky této infografice nahlédneme na šokující zjištění. 51% zaměstnavatelů by okamžitě ukončilo pracovní poměr se zaměstnancem, který lhal ve svém životopise. Zatím celkem nízké procento odezvy na podvod. 40% nárůst činnosti personalisty tvoří ověřování referencí, oproti roku 2013.

Lež v životopise

Zdroj: Backgroundchecks.org


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.10.2018/Osobní rozvoj Poznejte svou hodnotu

Nikdo vám nikdy nezaplatí tolik, jaká je vaše cena. Nikdo vám nikdy nezaplatí tolik, jaká je vaše cena. Zaplatí vám jen tolik, kolik si myslí, že je vaše cena. A vy určujete, co si myslí, ne takhle, i když to by bylo super.

20.09.2018/Osobní rozvoj Úžasná týmová práce

Tři vlci v přední části smečky jsou nemocní a staří. Jejich tempo nastavuje tempo pro zbytek pětadvacetičlenné smečky.

11.09.2018/Ostatní Elon Musk & Joe Rogan

Elon působí možná trochu zvláštně v této konverzaci, ale to, co říká dává určitě smysl. Pro mě zůstane Elon Musk stále jedním z nejzajímavějších lidí ve své branži a možná vůbec nejzajímavější osobností posledních deseti let. Jeho úvahy ve videu níže.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku