Pracovní pohovor: Odmítnutí, vyřazení, zamítnutí. Znáte to?

14.11.2016/Osobní rozvoj 8 tipů, jak se s tím vypořádat...!

1. Zůstaňte otevření

Vždy tak vnitřně podvědomě doufáme, že to dostaneme, že vyhrajeme, že je porazíme, vyberou si nás nebo to nakonec zdoláme. Navíc, pokud máme pocit, že jsem do toho dali vše, kus sebe, veškerou energii, zápal, invenci. Je velice těžké zůstat optimistou, být pozitivní a stále stát vzpřímeně. Jediné, co na tuto situace funguje, je být otevřený dalším možnostem a vnitřně věřit tomu, že tento neúspěch vede k něčemu novému a zpravidla i lepšímu.

2. Buďte vytrvalí

Dramatické okamžiky, výhry a ztráty budou přicházet a zase odcházet. Musíte se stále držet v každodenní rutinně. Každý nový den, je tou příležitostí pro Vás. Neúspěch zaspěte a vyspěte se na další den, který může vše změnit, vždy v něj pevně doufejte.  

3. Mějte cíle

Buďte zaměření a koncentrovaní na svůj cíl. Vždy dbejte na to, proč tuto či onu konkrétní činnost děláte a jak se promítne na váš cíl. Mít představu o svém velkém cíli a nezakopávat o každý hrbol na této cestě k němu a nenechat se ovlivňovat podružnými detaily. Snažte se neprokrastinovat.

4. Buďte odolní

Uvědomte si, že stav vaší mysli je ovlivňován zevnitř vás. Mít v sobě jasno, o sobě samém, bez ohledu na to, jakou zpětnou vazbu aktuálně dostávám je to nejlepší, co v sobě můžete objevit. Samozřejmě z každé zpětné vazby se lze poučit.

„Úspěch je schopnost přejít od jednoho neúspěchu k druhému, bez ztráty nadšení“


5. Zůstaňte pozitivní

Zaměřte svou pozornost na pozitivní věci a snažte se myslet pozitivně a pravděpodobně, věřte nebo nevěřte, podobné věci budete k sobě přitahovat. To je zákon přitažlivosti a v každém životě tento systém funguje. Pozitivní momenty a situace si uchovávejte a pravidelně vybavujte.

6. Mějte jasno

Přistupujte ke konstruktivní zpětné vazbě s jasným pohledem, ujasněte si myšlenky a nenechte se zmást změtí nesmyslných negací a neopodstatněné kritiky. Tento trénink berte jako užitečný nástroj pro svůj vlastní růst a pamatujte, že nakonec jediný názor, na kterém záleží, je ten váš.

7. Buďte vděční

Být laskavý ke kritice své osoby, přijmout všechny zpětné vazby, které jste schopen unést. Naučit se vděčnost za onu příležitost, že vaše práce je vidět. Bohužel někteří nikdy šanci nedostali. Práce je vývoj a také cesta.

8. Naučte se vstřícnosti

Vědomě se rozhodněte, co budete dělat se zpětnou vazbou, před odesláním odpovědi. Promyslete si, jak budete reagovat, první myšlenka nebo slova, nemusí být ty nejvhodnější. Dejte si pauzu, vše promyslete a pak odpovězte, nikdy nevíte, kdy se situace změní a negací se může vše jen zbytečně poškodit.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku