Pozor na klišé v životopisu!

20.09.2017/Kariérní a kariérové poradenství Pozor na klišé v životopisu! Během procesu náboru se náboráři, HR manažeři nebo personalisté setkávají se všemi druhy životopisů: dobré, špatné a také ty ošklivé a nevhodné, jak jsem zjistil při dekódování různých slov a spojení v životopisech. Zatímco doufáte, že v nějaké sekci přitlačíte a rozepíšete se a získáte tak výhodu nad ostatními, používání klišé nevěnujete patřičnou pozornost.

Zdá se, že ve snaze vyniknout z davu lovců zaměstnání používá nevhodný jazyk a klišé stále dost kandidátů. Bohužel většina těchto slov je nic neříkajících a kolem životopisu dělají zbytečnou nejasnou mlhu. Ano, volba správných slov často rozhoduje.

S ohledem na tuto skutečnost vám nabízím anglickou verzi v infografice, která popisuje nejnovější klišé, kterých je třeba se vyvarovat při psaní životopisu a upozorňuje na fráze které raději nepoužívat.

Například slova "synergie" nebo "týmový hráč“ mohou znít dobře ve vaší hlavě, ale nejlépe uděláte, když je vynecháte, protože mohou být považována za příliš abstraktní. Jiná další nevhodná slova, jako jsou „tvrdě pracující“ nebo "think outside the box", zní také dost abstraktně, co myslíte?

Klišé v životopisu

Zdroj: livingbusiness.coloniallife.com


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku