Píšete životopis a nevíte jaké zvolit vhodné písmo, jaký font?

18.08.2017/Kariérní a kariérové poradenství Píšete životopis a nevíte jaké zvolit vhodné písmo, jaký font? Když přijde čas na psaní životopisu existuje několik pravidel. Vyhýbejte se překlepům a především v něm nelžete. Ale mnoho uchazečů přeskočí tyto známá pravidla a dá si práci s tím, aby jejich životopis vynikl nad ostatními. Jedním z prvků, které zatraktivní váš životopis je určitě volba vhodného fontu.

„Výběr písma je dalším způsobem, jak se atraktivně představit náboráři a personálním manažerům.“ říká Bryan Chaney, který zastává pozici Global talent sourcing and attraction strategist ve společnosti Indeed. Výzkum ukazuje, že písmo významně ovlivňuje to, jak čtenáři vnímají sdělení kandidáta. Jason Hanold z Hanold Associates HR Executive Search, který se více než 25 let věnuje tématu získávání talentů říká: „Přeji si, aby lidé věnovali více pozornosti jejich životopisům a použitým písmům."

Špatně zvolené písmo může skutečně komplikovat šance na úspěšný pohovor, zvláště pokud ostatní věci v životopise nejsou tak dobré nebo nevynikají. Písmo říká cosi o úrovni kandidáta a jeho vnímání. Průměrný člověk ví, že používání Comic Sans písma není ono, ale volba správného písma pro váš životopis může být někdy obtížné. Autoři studie CNBC Make It vyzvali několik typografů a grafických designérů, aby nám řekli ty nejlepší fonty, které se mají používat v životopisu, a ty, které jsou zde uvedeny, jsou k dispozici v aplikaci Microsoft Word nebo Dokumenty Google, a tak jsou pro kandidáty bez problémů k dispozici ihned.

Zde je pár tipů pro volbu písma od typografů a designérů, o kterých tvrdí, že zvýší vaše šance u pohovoru, pojďme na to.

Georgia
Čtyři z osmi odborníků identifikují Georgia jako skvělé písmo, které je možné použít v životopisu. Georgia má klasické serif prvky podobné Times New Roman, ale s modernějším pocitem. Je to elegantní typ písma, který je určen pro čtení v malých velikostech, což z něj činí dobrou volbu.

Písmo pro životopis

Gill Sans a Gill Sans Light
Jean Francois Porchez navrhl vlastní fonty pro Beyonce a špičkové tiskové noviny po celém světě a doporučuje rodinu Gill Sans. Gill Sans je klasický font a je tak úspěšný, že jej použil Emmanuel Macron pro jeho prezidentskou kampaň. Tato písma dávají vašemu životopisu moderní a čistý vzhled.

Písmo pro životopis

Calibri
Pět z osmi respondentů uvedlo Calibri jako bezpečnou možnost. Někteří však uvedli, že protože je to standardní typ písma pro uživatele Windows nebude mít takový vizuální dopad.  Calibri je klasické a bezpečné písmo. Pokud vás přitahuje Calibri, ale chcete vyniknout zvolte Corbel, který není používán tak často.

Constantia
Pro asertivnější a klasický vzhled zkuste Constantia. Je to dobrý font už proto, že má standardní textový formát, je často ve formulářích a usnadňuje příjemné čtení. Jedná se o dobře navržené a elegantní písmo.

Merriweather
Toto písmo má klasický vzhled s moderním kroucením a je extrémně přitažlivé ke čtení, protože je super snadné pro oči. Toto písmo je extrémně čitelné, to je jeho hlavní benefit.

Franklin Gotic
Tento font se nazývá čistým a moderním. Tento typ písma udržuje životopis vypadající naleštěný a profesionální, a přitom stále přidává nějakou přidanou hodnotu.

Verdana
Pokud jdete o klasický a čistý vzhled, ale nechcete riskovat, že vypadá stejně jako všichni ostatní, je Verdana vaší dobrou volbou, ale pozor, je to všední písmo.

Písmo pro životopis

Cambria
Je to vysoce čitelný serif typ – to je moderní verze často nadměrně používaného Times New Roman. Má trochu charisma a je trochu přátelštější ve srovnání s jinými písmeny serifu.

Na závěr se ujistěte, že jste poslali životopis ve formátu pdf, neobsahuje chyby, je graficky atraktivní a obsahuje vše co má a já Vám upřímně přeji hodně štěstí ve vašem interview.

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku