Pěstujte svou vůli a zbavte se závislosti!

16.12.2016/Osobní rozvoj Každý z nás bojuje s nějakou formou závislosti, touhy nebo jen něčím co je silnější, než jsme my sami. Stále po něčem toužíme, něco ochutnáváme, chceme někoho milovat s někým být nebo prostě jen máme záliby a koníčky. Někdy se ale věci dostanou do momentu, kdy už není jednoduché s tím přestat, dostáváme se do stavu, kdy je to silnější než my.

Co vše k pěstování vaší silné vůle může přispět? Silná vůle je vlastně opakující se cyklus sebezapření a soustavného sebepřemáhání. Ovládnutí sebe sama přemáhá fyzickou slabost a pozitivně působí na pevnost vaší vůle. Vůle se dá cvičit jako sval. Vůle vždy nabývá jistoty a pevné síly naprostou vnitřní kázní. Vaší vůli také nesmírně pomáhá plnění vlastních úkolů a tvoření plánů a cílů, které vyžadují trénink vašeho sebezapření. Udělejte alespoň jednou za den něco, k čemu se musíte nutit. Kdo dokáže překonat sám sebe, zvyšuje totiž sílu a moc své vůle a její okamžitou připravenost.

 

„Lidem neschází síla, schází jim vůle.“ | Victor Hugo

Dokud dokonale člověk nepozná své síly, nemůže je moudře a stoprocentně využívat. Kdo si myslí že nemůže, že to nezdolá, neovládne, nepřekoná, nebude nikdy ničeho schopen. Kdo si myslí a věří že může, mnoho toho dokáže a vždycky bude skutečně moci a nakonec zvítězí sám nad sebou.

Pevná vůle je předpokladem každého vašeho pracovního nebo osobního úspěchu. V úspěch je třeba neochvějně věřit a nikdy o něm nepochybovat. Vůle vám pomůže překonat jakékoli životní překážky a nástrahy, předcházet nemocem, uklidňovat vaši mysl a vést vás k vyšším cílům.

„Základem charakteru je síla vůle.“ Oscar Wilde

Zárodkem každé aktivity je myšlenka. Aby se myšlenka stala jasnou představou a také konkrétní akcí, je třeba na ní myšlenkově dále pracovat. To se ale vždy nedaří a především proto, že vůle není pevná, protože si klade otázky, zdali chce nebo nechce. Vůle se totiž rozhoduje podle rozumu.

Denně si opakujte: „Má vůle je silná a pevná“.

Břetislav Kafka wikipedie
Břetislav Kafka knihy 

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku