Otázka u pohovoru: „Jste ochoten se přestěhovat?"

22.09.2016/Osobní rozvoj Příprava na pohovor je jako vždy náročný proces. Můžete si připravit jen tolik, co sám od pohovoru očekáváte nebo si myslíte, že může nastat. Rozhovor někdy začíná dříve, než se na tyto otázky můžete vůbec připravit. První dojmy jsou velmi důležité. Každá odpověď na otázku, může mít vliv na konečné rozhodnutí.

Věříte svým odpovědím? Jsou Vaše odpovědi upřímné? Někdy Vás hledání práce zavede i do jiné části republiky, protože prostě nabídky ve Vašem okolí nejsou. Ale co řeknete na otázku, která má velký dopad na samotné rozhodnutí: „Jste ochotni se přestěhovat?“

Tato otázka by pro Vás mohla být překvapením nebo se na ni pojďme připravit. Co odpovědět?

1) „Určitě, jsem ochoten se přestěhovat.“
Toto je zřejmá odpověď a to v momentě, když si vyberete, kam se chcete přestěhovat a počítáte s tím jako s variantou kariérní příležitosti. Pro mladého člověka to může být vzrušující změna. Odpověď, že jste ochotni se přestěhovat ukáže, že chcete udělat vše, co je třeba být součástí této společnosti. Zkuste odpovědět: „Při dobré pracovní příležitosti, jsem rozhodně ochoten se přestěhovat a vnímám to jako svou kariérní příležitost“.

2) „Možná…“
Relokace z důvodu zaměstnání je silnou životní změnou. Z této diskuze vyplývá mnoho nezodpovězených otázek. Jak dlouho plánujete mé přemístění? Máte jen celou řadu otázek, ohledně této nabídky, a tak máte právo odpovědět, možná…? Odpověď ano je skvělá, možná také ujde, ale odpověď ne, Vám nabídku práce zavře.

3) „Váháte?"
Vždy je v pořádku váhat a přemýšlet, uvažovat a mít možné scénáře. „Rád pracuji v této oblasti a Vaši nabídku vnímám jako skvělou kariérní příležitost, ale o přemístění bych uvažoval na základě okolností Vaší nabídky a po upřesnění mé náplně práce.“

4) „Ne…"
Vždy se můžeme dopustit chyby, anebo nezvolíme správnou odpověď, každému se nezavděčíme. Když už jste rozhodnuti, že ne, že neplánujete se stěhovat, musíte to umět. Těmto odpovědím se vyhýbejte jako čert kříži.

  •  „Kdybyste navýšili plat, asi bych o tom uvažoval.“
  • „Když si vyberu já, kam se přestěhovat, tak proč ne.“
  • „Tam mě nedostanete, já se nechci stěhovat.“
  • „Záleží na tom, co mi nabídnete za plat.“

 

Vždy relokaci zvažte na základě Vaší situace, dopadu na rodinu, ekonomického a sociálního vlivu na Vás a Vaše okolí. Pokud máte dostatek argumentů, pro tuto zásadní změnu, udělejte to. Pokud jste specialista, který má uplatnění pouze v některé zemi nebo cítíte, že máte nevyužitý potenciál v malém městě, rozhodněte se brzy, kdy na to máte ještě dost energie a elánu.

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku