Neznáte své hodnoty? Budete trpět duševním a emočním stresem

01.07.2017/Osobní rozvoj Neznáte své hodnoty? Budete trpět duševním a emočním stresem Naše hodnoty představují naše nejhlubší já a vedou nás každodenním životem. Naše hodnoty formují naše názory a také naše sny. Naše hodnoty jsou hluboce zakořeněny do našeho myšlení a duše. Pokud víte, které hodnoty jsou nejdůležitější pro vás, můžeme najít způsob, jak zvýšit vaši životní a kariérní spokojenost. A pokud nevíte, které z nich jsou pro vás důležité, budete nejspíše trpět spoustou fyzického, duševního a také emočního stresu.

Proč jsou pro nás hodnoty důležité? Vždycky mluvím o významu hodnot, protože jsem upřímně přesvědčen, že nemůžete dělat dobré rozhodnutí o kariéře nebo životě, bez pochopení toho, co vás vede a řídí.

Moji klienti, kteří procházejí změnami v kariéře, často vyjadřují frustraci nebo nespokojenost s předchozími zaměstnavateli z mnoha důvodů. Když odstraňujeme všechny frustrace, které jsou často způsobeny nesouladem hodnot a některé jejich vrcholné hodnoty prostě nebyly naplněny.

Každý máme sadu svých hodnot, které jsou pro nás nejdůležitější, a my jsme schopni rozpoznat, co tyto hodnoty jsou, jak se nám promítají do práce nebo života. Hodnoty jsou jako otisky prstů, dva lidé nemají stejný otisk hodnot a nikdo nemá hodnoty správné nebo špatné.

Pokud jde o řízení kariéry, potřebujete porozumět vašim vnitřním hodnotám, ale také potřebujete porozumět hodnotám organizace, oddělením a manažerům, než se rozhodnete, zda tuto práci přijmete nebo ne. Pokud dojde k nesouladu hodnot, pak existuje nebezpečí, že v průběhu času zjistíte, že v tomto prostředí nebudete spokojeni.

Udělejte si vlastní analýzu hodnot

 • Jak trávíte svůj čas?
 • Co vás nejvíce naplňuje?
 • Za co utrácíte peníze?
 • Kde jste nejvíce organizovaní?
 • Kde jste nejvíce disciplinovaní a spolehliví?
 • Na co se nejvíce zaměřujete?
 • O čem sníte nejvíce?
 • Jaký je nyní váš vnitřní dialog?
 • Co vás nejvíce inspiruje?
 • Jaké cíle si stanovujete nejvíce?
 • Co byste rád studoval nebo četl?


Napište tři odpovědi a uvidíte svůj vzorek.

Rozdělte své odpovědi, abyste zjistili, co je nejvíce, co méně a nejméně a vytvořte si hierarchii přibližně tří až sedmi hodnot.

To, co vnímáme jako chybějící v našem životě, vyvolává naše hodnoty.

Například, pokud vnímáte, že vám chybí peníze, budování bohatství se objeví vysoko ve vašich hodnotách. Pokud se snažíte rozhodnout, co nejlépe vyhovuje vaší práci, pochopení toho, co vážíte, je základem pro práci, která vám poskytne inspirovaný a naplněný život.

Znát své hodnoty je klíčové pro pochopení smyslu a cesty vašeho života nebo kariéry.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku