Nedaří se vám sehnat si práci? Zkuste svůj koníček proměnit v podnikání

09.11.2016/Osobní rozvoj Bylo by skvělé, kdybychom mohli vydělávat na živobytí tím, co nás baví? Tento sen může být realitou, pokud budete mít dost energie a vnitřní akce k tomu, proměnit svůj oblíbený koníček nebo hobby do zahájení vlastního podnikání nebo nové profesionální kariéry.

Samozřejmě, že je důležité si uvědomit, jak si váš koníček z podnikatelského hlediska stojí a zdali má šanci na úspěch v tvrdém prostředí konkurence. Někomu bude spíše vyhovovat jeho hobby vést paralelně se zaměstnáním a někdo se rozhodne do toho skočit po hlavě.

Nicméně, pokud své hobby opravdu milujete a cítíte, že je to jedna z možných cest, za ten hazard to stojí, co myslíte?

Vzdělávejte ostatní

Řada z vás má velice zajímavé schopnosti, dovednosti, zkušenosti a také praxi v tom, v čem vyniká v rámci svého koníčka nebo hobby. Ať už jste zkušený hudebník nebo lingvista nebo jste šikovní v kuchyni, ovládáte péči o zahradu nebo vás baví něco tvořit a vytvářet, můžete své dovednosti a praxi zkusit předávat ostatním. Od soukromého učitele, po organizátora webináře, až po učitele na škole, možnosti jsou neomezené. To, co máte rádi a je vaší vášní se jednoduše předává ostatním.

Prodejte to, co tvoříte

Pokud je vaše hobby nějaké řemeslo, tvorba uměleckých děl nebo třeba pečení, proč nezkusíte své produkty prodávat? Určitě můžete vyzkoušet nejrůznější platformy pro prodej řemeslných výrobků. Je zde také celá řada možností prodeje skrze prezentaci vašich produktů široké veřejnosti. Pokud jste přesvědčeni, že vaše tvorba stojí za to abyste šli s kůží na trh, běžte do toho.

Poskytujte služby

I já jsem si jednou tuto cestu vybral. Mou vášní je pomáhat lidem k dobré práci, úspěšné kariéře a spokojenějšímu životu a firmám v jejich růst, skrze jejich zaměstnance. I zde se nabízí celá řada možností, co a kam se ubrat. Možnosti jsou v tomto případě nekonečné. Pro přehled všech možných služeb zkuste třeba tento web: Národní soustava povolání.

Vaše vášeň

Pokud máte opravdu vášeň v něco, proč o tom nikdo ještě neví? Ať už rádi píšete nebo o něčem hovoříte, využíváte blog, vlog nebo jiná média k vaší prezentaci věřte, že i toto se dá obrátit v profesionální kariéru.

Staňte se profesionálem

I když ne každý má šanci uspět a vždy tuto statistiku známe, nedržte se zpátky, pokud cítíte, že tato cesta má smysl. Máte-li sen stát se hudebníkem, tvořit grafiku, péct koláče nebo mít úklidovou službu nestane se to ze dne na den a je k tomu třeba řada kroků a akce. Vlastně téma akce vás bude provázet celým vaším životem a bez ní hobby nebo koníček v profesionální nebo podnikatelskou kariéru nezměníte.

Přeji Vám hodně štěstí.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku