Najděte svou inteligenci a uspějete!

05.06.2017/Osobní rozvoj Najděte svou inteligenci a uspějete! Ve světě, který neustále zdůrazňuje důležitost akademického výkonu a kvantifikovatelných úspěchů, se úspěch může zdát nedosažitelný pro lidi, kterým nikdy nebylo řečeno, že na to mají, od svých nadřízených a manažerů.

Bill Gates se zmínil o tom, že inteligence přichází v mnoha různých formách a nalezení svého typu je pro úspěch každého člověka rozhodující. Je důležité přijmout svůj vlastní typ inteligence, abyste věděli, ve kterém prostředí pracujete nejlépe a které dovednosti potřebujete rozvíjet.

Podle psychologa Howarda Gardenera existuje devět typů inteligence. Logicko-matematická inteligence je schopnost počítat, kvantifikovat, zvažovat návrhy a hypotézy a provádět kompletní matematické operace.

Logická inteligence je obvykle dobře rozvinutá u matematiků, vědců a také detektivů. Mladí a dospělí se spoustou logické inteligence se zajímají o vzory, kategorie a vztahy. Čerpají z aritmetických problémů, strategických her a experimentů.

Existenční inteligence je citlivost a schopnost řešit hluboké otázky o existenci člověka, jako je smysl života, proč zemřeme a jak jsme se sem dostali.

Interpersonální inteligence je schopnost účinně porozumět a interagovat se s ostatními. Zahrnuje účinnou verbální a neverbální komunikaci, schopnost rozeznat rozdíly mezi ostatními. Zvýšená citlivost na nálady a temperamenty druhých a silná schopnost vnímat druhé.

Mladí, ale i dospělí s touto inteligencí jsou vůdci mezi svými vrstevníky, jsou dobří v komunikaci a zdá se, že chápou pocity a motivy ostatních.

Druhy inteligence

Zdroj článku 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku