Maminky, Vaše kariérní pauza je výhoda

19.09.2016/Osobní rozvoj Ať už máte rádi svou práci nebo ji nesnášíte, plánujete dlouhou nebo krátkou přestávku ve Vaší práci, mohlo by se to zdát, jako ideální čas přemýšlet nad tím, co byste chtěli dál dělat. Využijte tento čas pro sebe!

Jako kariérní poradce a kariérní kouč, pracuji také s maminkami na mateřské dovolené nebo po delší kariérní odmlce. Některé maminky byly bez práce delší dobu, zatímco jiné jsou v současné době na mateřské dovolené a připraveni udělat něco jiného, nového. Moje rada pro všechny maminky na mateřské dovolené je, aby se k této příležitosti postavily čelem.

Dopřejte si čas a prostor k přemýšlení o tom, co to je, co vlastně chcete dělat. Vymyslet si, co Vás baví a na čem Vám záleží ve Vaší práci nebo kariéře.

Ale jak začít?

Definujte si své cíle
Prvním krokem je, identifikovat své hlavní, profesní cíle. Co opravdu chcete, co očekáváte od svého pracovního života? Promyslete vše v krátkodobém, střednědobém a dlouhodobém horizontu.

Vaše dosavadní kariéra
Analyzujte to, co jste dělali v minulosti. Podívejte se na sled všech Vašich pozic a vzpomeňte si na to, co se Vám líbilo, co Vás uspokojovalo.

Poslání Vaší práce
Vaším cílem je přijít na důvod, poslání a cíl Vaší práce, proč existujete. Někdy to trvá déle, ale toto je pro Vás klíčové. Příkladem může pro Vás být, že chcete inspirovat ostatní nebo pomáhat, tvořit…Přemýšlejte…

Vaše hodnoty
Hodnota Vaší práce je něco, co je pro Vás velice důležité. Může to být dost individuální nebo abstraktní. V co věříte, čeho si v životě ceníte. Hesla, jako jsou rodina, ambice, ctižádost, uznání nebo respekt? Jakmile budete mít poskládané Vaše hodnoty, můžete si uspořádat Vaši představu o Vaší kariéře.

Vaše SWOT
Udělejte si čas promyslet Vaši swotku. Jaké máte silné a slabé stránky, čím jste unikátní, co ovládáte, revidujte sebe sama, Vaše kompetence a schopnosti.

Další tipy?

  • Udělejte si čas a analyzujte své schopnosti, dovednosti, motivace a Vaše silné stránky. Jsme často slepí k některé z našich silných stránek. Zeptejte se okolí, jaké to konkrétně jsou.
  • Začněte přemýšlet o tom, co chcete, ne to, co od Vás jiní očekávají
  • Nikdy se nepodceňujte!
  • Vzdělávejte se. Pauza je skvělý čas pro kurzy, školení, realizace studií, výzkumu nebo charitativních zájmů.
  • Neizolujte se.
  • Mluvte s lidmi.
  • Zaměřujte se na své potřeby. Jako maminka je těžké být v popředí zájmu, ale i Vy máte své kariérní potřeby, které je třeba uspokojit!
  • Buďte realističtí. Promyslete své aktuální závazky a co je kompatibilní s vaším životním stylem.


    


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku