Maharišiho efekt

09.08.2018/Osobní rozvoj Maharišiho efekt V jedné literatuře jsem se setkal se zajímavou technikou a dovolte mi se s vámi podělit o toto téma, kterým je transcendentální meditace. Jedná se o techniku, kterou v západním světě začal od roku 1958 rozšiřovat Mahariši Maheš Jogi, původem z Indie.

Slovo transcend znamená překlenout, tedy jde o to, dostat se svým vědomím za hranice svého fyzického těla.

Mahariši Maheš Jogi také předpověděl, že pokud odmocnina jednoho procenta lidí ve kterémkoli městě bude pravidelně provádět tuto meditaci, tak to bude mít na celou populaci daného místa významný a měřitelný vliv, jako je třeba snížení zločinnosti a také to povede ke zlepšení kvality života. Tento jev byl pojmenován Maharišiho efekt.

Tento fenomén byl poprvé pozorován r. 1974 a následně, r. 1976 vyšla vědecká studie, která ho potvrzovala. Ve 24 městech Ameriky s populací nad 25 tisíc lidí byla sledovaná míra zločinnosti a v letech 1972 – 73, zde byl vypozorován výrazný pokles kriminality, vražd, sebevražd a počtu nehod oproti ostatním velkým městům až o 24 %.

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku