Když se řekne firemní dress code

18.08.2016/Personalistika Firemní oblékání může zlepšit veřejný obraz Vaší firmy, stejně tak zlepšit postoje, smysl a vnímání zaměstnavatele svými zaměstnanci a Vaši celkovou image. Může také negativně ovlivnit morálku anebo se dostat do střetu s pracovním právem. To je důvod, proč každá společnost musí být v tomto ohledu opatrná a vědět co doporučit nebo regulovat skrze svůj dress code.

Dress code tvoří určitý módní tón v podnikání, takže zaměstnanci jsou pak snadno identifikovatelní. Oblékání a celé téma kolem toho, není tématem pro každého zaměstnance. Přílišná kontrola může silně ovlivnit morálku, zejména u zaměstnanců, kteří nemají pravidelnou interakci s veřejností, klienty a tak dále.

Při stanovení souboru norem pro oblékání na pracovišti, by měli zaměstnavatelé vždy zvážit povahu práce zaměstnanců. Jaký druh oblečení se hodí pro tuto práci a zda provádění a prosazování kódu oblékání by stálo za námahu. Zaměstnavatelé musí také zvážit, zda určitý druh oblečení by měl být vyžadován z bezpečnostních důvodů. Jaké oblečení zvolit a vše mít v pořádku a přitom si nerozházet své zaměstnance?

Pojďme na to.

Dress code

Zdroj: recruiterbox.com

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku