Karma je výsledkem Vaší akce

10.10.2016/Osobní rozvoj Karma je zvláštní pojem, má různé významy v různých kulturách, od hromadění zásluh z minulých životů až do jednoduchých zákonů příčiny a následku. Vzhledem k tomu, že nejsme staří mystikové nebo mniši, budeme se pohybovat v tématu příčiny a následku.

Karma je prostě výsledkem Vaší akce. Děláte věci, konáte. Každá akce má své následky, bez ohledu na to, co se děje. Žádný člověk není schopen dokonale pochopit potenciální důsledky každé své akce. Pokusit se o to Vás povede pouze k šílenství.

Není důležité přesně vědět, jaká akce bude mít jaký dopad. Co je třeba pochopit je to, že všechno, co děláme, má nějaký účinek. V porovnání se stromem, je důležité se zaměřit na karmu jako na semeno, než se snažit proniknout dál do větví stromů. Vaše akce pocházejí z místa hluboko uvnitř Vás.

Nejdůležitější na pochopení významu karmy je to, že každý Váš okamžik odráží Vaši karmu. Pokud budete trávit všechen svůj čas tupým řešením drobných problémů, využíváním a manipulaci ostatních a kritizovat celý svět, výrazně omezíte svůj duchovní rozvoj. Pokud se raději budete věnovat učení a vlastní práci a skutečné akci, můžete posunout Vaší karmu výš.

Život v dnešní době, není zvlášť obtížný. Můžete udělat velmi malý krok a přežijete. Mnoho lidí také spoléhá na ostatní a očekává podporu automaticky. Měli bychom se snažit žít jednoduše, tvrdě pracovat a efektivně trávit svůj čas, být všímavý a občas i soucitní. Měli bychom se zaměřit na překonání ega a překonat špatné myšlenkové vzory. Toto vše přispívá k Vaší vyšší karmické hodnotě.

Karma je věčné uplatňování lidské svobody... Naše myšlenky, slova a skutky jsou vlákny pavučiny, kterou okolo sebe tkáme. Svámí Vivékánanda


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku