Jaké je vaše strategie pro hledání práce nebo nového zaměstnání?

15.01.2017/Osobní rozvoj I když jste ještě neudělali rozhodnutí o tom, hledat si novou práci, strategie hledání práce není něco k zahození. Nikdy totiž nevíte, kdy k vám může přijít práce snů. Takže až tato situace nastane budete mít již svou strategii připravenou. Je také dobré udržovat se v obraze a mít přehled o aktuálním trhu práce.

1. Buďte připraveni

Vždy mějte svůj životopis připravený k okamžitému použití. Nečekejte, až ho budete vytahovat ze šuplíku. Vaše CV musí být stále aktualizované a musí obsahovat čerstvé informace, úspěchy, reference a milníky. Aktuální sociální odkazy a reference.

2. Vaše síť

Obrovská chyba uchazečů o zaměstnání je, že se připojují k síti v momentě, kdy hledají práci, ale nikoli kontinuálně. Vždy dejte vědět vaší síti, že se zajímáte o tyto obory, rozvíjíte svou praxi a reference v těchto konkrétních oblastech a neizolujte se. Vaše síť vás musí identifikovat a vědět o vás více než si myslíte.

3. Sledujte

Tím, že držíte krok s vaším oborem, lídry v oboru a informacemi z vašeho segmentu trhu se dostanete k pracovní příležitosti dříve než všichni ostatní. Proto stále držte krok s oborem a jeho vůdci.

4. Čtěte

Odborné blogy, časopisy a odborné magazíny sebou nesou velké množství pracovní inzerce a informací o nových aktivitách a akvizicích. Zkuste také využívat sociální sítě ke sledování informací z oboru a buďte zde také aktivní. Prokažte, že máte čím přispět.

5. Kontrolujte

Pravidelně kontrolujte nejznámější pracovní inzertní portály, jako jsou jobs.cz, monster.cz nebo profesia.cz, a to i z toho důvodu, abyste znali aktuální poptávku a měli přehled o trhu práce. Inzerce vám také napoví to, co zaměstnavatelé poptávají za pozice, kompetence a dovednosti.

Tak co myslíte, taková strategie hledání práce se může hodit…

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku