Jak se pozná dobrý zaměstnanec?

03.04.2017/Personalistika Většina lidí nechce vypadat nafoukaně, a to je důvod, proč může být obtížné určit sami sebe jako dobrého zaměstnance. Samozřejmě, že nechcete být arogantní, ale je také důležité znát svou cenu. Požadování zpětné vazby je dobrý nápad, ale v závislosti na okolnostech a nadřízeném, včetně jeho manažerského stylu může být někdy obtížné.

11 věcí, které má dobrý zaměstnanec a jak být dobrý zaměstnanec?

Vycházíte s ostatními

Nejen, že vám dělá radost být s ostatními v práci, jste také skvělý týmový hráč. Plus, pravděpodobně to znamená, že zapadáte do kultury vaší organizace.

Jste čestný

Zde je dobré slovo integrita. Jste upřímný ve vztahu a diskuzi se svým šéfem a kolegy. Mluvíte upřímně a otevřeně. A co je nejdůležitější, nemusíte se sklánět k používání lži a klamu a dalších prostředků, které vám pomohou dostat se dopředu.

Máte potřebu se neustále zlepšovat

V určitém bodě, se většina z nás spokojí s tím, jak jsme dobří. Vskutku ti nejlepší zaměstnanci nejsou nikdy úplně spokojení. Mají nutkání se neustále učit nové věci, zkoušet nové přístupy a snaží se pracovat efektivněji a lépe. Jsou sice neklidní, ale vždy se snaží zlepšit sami sebe, a to za každé příležitosti.

Zodpovědnost vždy

Opět platí, že na pracovišti bez integrity, se toto dělá hůře a zodpovědný člověk to má těžší. Ale pokud máte slušného šéfa, který sám takový je, převzetí zodpovědnosti bude pravděpodobně dobrý krok.

Jděte cestou spolehlivosti

Jste jako hodinky. Říkáte, že jdete něco udělat a vy to skutečně uděláte a opět správně. Máte důvěru a jste spolehlivý, což je neocenitelné na důležitých projektech a zakázkách.

Orientujte se ve firemní politice

V korporátních firmách není nikdo 100 % imunní vůči kancelářským intrikám. Naučte se orientovat na pracovišti, je to důležitá součást úspěchu v práci. Bohužel, až příliš často toto má přednost před snahou být dobrý ve své práci. Nicméně, pokud jste jedním z těch lidí, kteří mohou úspěšně proplouvat ve sporných situacích na pracovišti, aniž byste se stále utápěli v dramatech, je to také dobré znamení.

Buďte mentorem

Pokud si k vám někdo přijde o radu, můžete si být jistí, že už vás vidí jako vynikajícího pracovníka. Jste tak dobrý ve své práci, že pomáháte ostatním uspět stejně.

Jste proaktivní

Nemusíte sedět, čekat a ptát se: „Co má teď dělat?“. Jdete ven najít problémy a pak objevujete řešení.

Umíte uskutečnit své cíle a plány

Ambice a fantazie nejsou ničím bez vaší vytrvalosti. Mít spoustu skvělých nápadů a plánů, ale pokud nechcete dokončit nějaké projekty, nebudete nikdy ten „dobrý zaměstnanec“.

Komunikátor

Manažeři milují lidi, kteří komunikují to, co hodlají a plánují dělat a pak skutečně jdou ven a udělají to.

Svědomitý člověk

Být hodný je dobré, ale ne vždy se tak dostanete dopředu na vašem pracovišti. Zaměstnanec, který je svědomitý, se vyznačuje tím, že je pracovitý, vytrvalý, spořádaný a má také hlad po úspěchu.

Na závěr

Jak to celé uzavřít? Váš příchod do práce každý den s pozitivním, svědomitým přístupem, vám umožní vytvořit sebe jako modelového zaměstnance o kterém všichni říkají samá positiva a vnímají ho jako jednoho z nejlepších, které ho ve firmě mají.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku