Jak na životopis: chyby, formát, forma, grafika a další doporučení

22.01.2017/Osobní rozvoj Váš atraktivní životopis může být brána k velkému kariérnímu postupu, ale celá řada hledačů práce to vzdá po poměrně krátkém čase. Tvorba úspěšného životopisu se může jevit jako obtížná, pokud plně nechápete, co vlastně náborář nebo personalista ve vašem životopise hledá. Máme pro vás pět základních pravidel pro tvorbu úspěšného životopisu.

1) Zaměřte se

Každý den jsou vyvěšeny tisíce pracovních pozic, napříč naší krásnou republikou. Kritickým momentem je to, aby váš životopis zaujal v momentě přečtení. Mnoho náborářů přeskočí několik bloků ve vašem životopise a bohužel mu věnují pouze několik vteřin. Tvorba životopisu, který je přesvědčivý a poutavý a zachytí pozornost čtenáře je to hlavní, na co se musíme zaměřit. Zaměřit svůj životopis na přesný obsah, který podchycuje hledanou pracovní pozici a její náplň, na kterou cílíte. Popis vašich kompetencí, které se dokonale párují s inzerátem a dají jasně najevo, že jste ten pravý kandidát.

2) Buďte bezchybní

Dnešní trh práce vyžaduje opravdu dobře vypadající životopis. Musíme mít v ruce skutečně kvalitní dokument, abychom vystoupili z davu našich konkurentů na trhu práce. Někdy stačí pouze jedna chyba a váš profil utrpí ve své důvěryhodnosti. Vždy dokument pečlivě kontrolujte a dbejte na správnost a vhodnost slov, grafickou úpravu a celkový dojem.

3) Prokažte své hodnoty

Jak na tuto část? Ukažte svá data: milníky, úspěchy, obraty, zisky, počet zakázek a referencí atd. Dokažte to, že přesvědčíte náboráře o tom, že umíte dobře prezentovat výsledky své práce, prostřednictvím přesvědčujících čísel a faktů.

4) Zjednodušujte

Nejjednodušší způsob, jak usnadnit někomu přečtení vašeho životopisu, je navigovat ho a zvýraznit to, čemu chcete dávat důraz. Sami si dokument přečtěte a přesvědčíte se, že je jednoduše čitelný a dá se v něm jednoduše orientovat. Vhodné písmo, přehledné bloky a popisy pozic, vše dobře vysvětleno.

5) Mít zpětnou vazbu

Jako i u dalších věcí, které radím na svém blogu je i toto mé doporučení. Nechte nahlédnout vaši polovičku, rodinu, známe a přátele na váš životopis a nechte se inspirovat. Pokud ani toto nestačí a chcete mít jistotu výsledku, obraťte se na mne. Mám za sebou více než 1000 pohovorů a měl jsem možnost vidět celou řadu vítězných životopisů. Rád vám poradím.    

Jak na životopis

Zdroj infografiky: standout-cv.com

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku