Jak na osobní značku, konzultanta, poradce nebo kouče?

05.01.2018/Kariérní a kariérové poradenství Jak na osobní značku, konzultanta, poradce nebo kouče? Přemýšleli jste někdy o tom, že normálně aktivní konzultant nebo kouč, může být na svém začátku poměrně neznámý a může to dotáhnout tak daleko, aby shromáždil tisíce a tisíce následovníků napříč více platformami a byl jedním z nejvlivnějších ve své skupině? Věříte, že se to může povést a že lze vybudovat silný osobní brand?

Často jsem se zajímal a stále zajímám o to, jak může někdo, ať už se jedná o konzultanta nebo kouče, blogera apod. ze zdánlivě nulového dosahu až na to, že je jedním z nejsledovanějších jedinců na LinkedInu nebo YouTube nebo dokonce Twitteru, či jiné sociální platformě?

Se vzestupem sociálních médií a zaměřením, které agentury správně kladou na sociální sítě, musí moderní podnikatel nebo živnostník v roce 2018 začít oceňovat to, že budování osobní značky zde je klíčové. Pryč jsou dny, kdy první dojmy z vás byly jednoduše ze druhé strany telefonního sluchátka nebo faxu. Žijeme ve vzrušujícím období změn, kdy kandidáti, klienti, zákazníci o sobě vědí a v některých případech až příliš mnoho.

„Dobré značky mají u spotřebitelů respekt, ale jen lovemarks mají i jejich lásku.“ Roberts

S tou mírně znepokojující skutečností, by bylo naivní si nemyslet, jak je tvorba osobní značky, náboráře, konzultanta nebo kouče klíčová pro její úspěch.

Jak vytořit osobní značku - osobní brand

Jak může náborář, který založí personální agenturu v obývacím pokoji nebo kouč s licencí z ročního kurzu, a ještě třeba konzultant s dlouholetou praxí začít? Jak postavit svou osobní značku, která je nejen účinná, ale také autentická, aktuální, vlivná a v souladu s vaším obrazem?

Uvažujte dlouhodobě, krátká trať to není

Vypadá to jako klišé, budování osobní značky není něco, co se stane přes noc, a přesto existuje toto vnímání, že pokud jde o vaši osobní značku, je to jako přepínač světla v obývacím pokoji. Něco, co lze zapnout a vypnout s předpokládanou lehkostí a patřičnou účinností. Já vím, že vy víte, ale tak to zkrátka není. Je to stejné, jako jít jednou do tělocvičny a jste překvapeni, že nevypadáte alespoň jako Arnold v pubertě? Jeden tweet nebo post na LinkedIn o vás neřekne nic moc. To, že čtete tento článek znamená, že hledáte informace jak na to, a to je správně. Vítejte na mém blogu. Abyste mohli vybudovat efektivní sociální značku, musíte pochopit, že to vyžaduje vytrvalost, trpělivost a také jistou urputnost. Opakování je matka dovednosti.

Zkuste školení o osobním brandu/ osobní značce: detail školení zde.

Vaše eso je obsah

V souladu s přirovnáním o tělocvičně a Arnoldovi, existuje také v obsahu klíč. Nelze udělat deset opakování s 80 kg, když něco nemáte za sebou. Jakákoli stagnace ve vašem tréninku oslabí vaše tělo a také váš osobní brand. Věřte mi tato kára s názvem: Osobní značka, se musí tlačit stále, nelze přestat a zastavit, odpočinout si. A je to stejné, pokud jde o budování značky, pokud nerozlišujete svůj obsah, pak se vaši sledovatelé nudí a velmi rychle se unudí. Tedy přešlapovaní a stagnace je náležitě potrestána.

„Když dnes přijedete na nějakou filmovou premiéru, okamžitě se k vám vrhne pomatená holka s mikrofonem a ptá se: "Jakou značku nosíte?" Jenže já žádnou značku nenosím, ty náno. Mám na sobě to, co jsem ráno našel pohozené u postele." Clarkson


Poznejte své zákazníky

Jedním z nejdůležitějších aspektů porozumění trhu je to, kdo uvede značku na trh a kdo za vaší značkou stojí. Potřebujete znát svůj cíl, než vytvoříte akční plán, který vás tam dostanete.
Vezměme třeba můj příklad. Mým cílem je najít zkušené náboráře, konzultanty a kouče, kteří chtějí založit vlastní podnikání, a to proto, jak zjevně to zní, celý můj obsah by měl být podporován kolem tohoto cíle. Bez porozumění a pochopení, s kým se snažíte promluvit, mapovat prostředí, porozumět vašemu trhu a umět definovat a ocenit to, co vaše publikum chce, pak budete stejně efektivní jako tenista ve fotbalovém týmu.

Investujte do hodnoty

Jedna z nejlepších rad, kterou jsem kdy dostal říkala, že ti, kteří skutečně uspějí ve svém podnikání, jsou ti, kteří chápou, že prostě potřebují dodat a vytvářet větší přidanou hodnotu než kterýkoli jiný v konkurenci nebo zvoleném trhu. Vím, že to zní značně zjednodušeně, ale je to pravda. Abyste mohli efektivně vybudovat osobní značku musíte pochopit, že pokud můžete předávat skutečnou hodnotu vašemu publiku, pak získáte tlak, který potřebujete v rozjezdu a jízdě k úspěchu.

Naučte se rozlišovat od dvou věcí: „Co z toho můžu dostat“ od, „Co můžu předat a dát“.

Kdo jste vy?

osobní značka osobní brand

Zdroj grafiky: gigoing.com

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma koučinku, školení nebo kariérního a kariérového poradenství.

LinkedIn | Twitter | Facebook | Odebírejte Newsletter


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku