Jak na konstruktivní kritiku?

03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku? Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

Je také obtížné dát konstruktivní kritiku, aniž bychom to občas nepřestřelili. Všichni víme, že se vždy najde jedna osoba v kanceláři nebo ve výrobě, která ráda radí jiným lidem, a dokonce nemá s jejich prací nic společného a ani je neřídí.

Když si to shrneme, konstruktivní kritika je v nejlepším případě velice obtížná, ale neznamená to, že není užitečná. Někteří lidé jednoduše potřebují tento dodatečný tlak, aby si uvědomili, že mohou dělat něco mnohem lépe, než tomu aktuálně je. Neexistuje absolutně nic špatného při poskytování a přijímání zpětné vazby od externího zdroje. Bez ní, jak by někdo z nás někdy věděl, co děláme je správné nebo špatné?

Tím, že učíme dávat a také dostávat konstruktivní kritiku, podnikatelé tomuto principu dávají významnou příležitost. Učí se, jak budovat silnější vazby mezi sebou, protože vědí, že všichni se na sebe navzájem dívají a mohou si poskytnout zpětnou vazbu vzájemně. Zde jsou některé možné scénáře podporované statistikami, kde je užitečné dávání a přijímání konstruktivní kritiky.

Učení, jak dát a přijímat konstruktivní kritiku je skvělý způsob, jak si zaměstnanci a manažeři mohou budovat silnější vazby mezi sebou. Bez konstruktivní kritiky by nikdo nevěděl, co funguje a co ne, což by mohlo negativně ovlivnit jakoukoli činnost mnoha způsoby. Doufejme, že vám tyto scénáře pomohou ukázat, kdy a jak je konstruktivní kritika nejúčinnější.

Jak na konstruktivní kritiku?

Zdroj: getvoip.com

Photo by rawpixel on Unsplash
 

Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku