Jak být více produktivní?

16.04.2018/Osobní rozvoj Jak být více produktivní? Pokud jde o naši produktivitu, všichni čelíme stejné výzvě a to té, že den má pouze 24 hodin. Přesto se zdá, že někteří lidé mají dvakrát více času než ostatní nebo alespoň mě to již párkrát napadlo. Oni mají zkrátka mimořádnou schopnost dělat věci jinak. Dokonce i když mají více souběžných projektů, dosahují svých cílů bez zbytečného odkladu.

Všichni chceme získat více z našeho života. Když nad tím pozorně přemýšlím, pravděpodobně neexistuje lepší způsob, jak toho dosáhnout než najít způsob, jak s tím drahocenným časem, který jsme všichni dostali, udělat více.

Mám pro vás pár tipů, jak být více produktivní

Definujte naléhavé

Je to pouze o vás, ale definice slova naléhavé se týká vaší tendence k věcem, které je třeba udělat právě teď, aby se vám dostalo do cesty to, co je opravdu důležité. To vytváří obrovský problém, protože naléhavé akce často mají jen malý dopad. Můžete trávit dny a dokonce týdny, aniž byste se dotýkali důležitých věcí. Produktivní lidé jsou ti, kteří mají schopnost odlišit naléhavé od důležitých věcí.

Nechte to ležet

Produktivní lidé se nikdy nedotýkají věcí dvakrát, je to obrovská časová ztráta. Neukládejte e-mail ani telefonní hovor, který byste později řešili znovu. Jakmile něco dostane vaši pozornost, měli byste jednat, delegovat nebo mazat.

Jezte plesnivé

Zní to divně, ale tak to je. Každé ráno začínají produktivní lidé tím, že zpracují to, co je nejméně chutné, nejvíce obávané položky na jejich seznam úkolů, než udělají něco jiného. Poté jsou osvobozeni, aby se vypořádali s tím, co je baví a inspiruje.

Multi neznamená dobře

Produktivní lidé vědí, že multitasking je skutečně produktivní, ale... Výzkum provedený na Stanfordské univerzitě potvrzuje, že multitasking je méně produktivní než dělat jednu věc najednou. Výzkumníci zjistili, že lidé, kteří jsou pravidelně bombardováni několika proudy elektronických informací, nemohou věnovat řádnou pozornost, zpracovávat informace nebo přecházet z jednoho pracovního místa do druhého. Úkol dejte vždy na jeden zátah.

Buď připraven

Asi u vás vyvolám úsměv, ale produktivní lidé končí každý den tím, že se připravují na další. Tato praxe splňuje dvě věci, za prvé pomáhá upevnit to, co jste dnes dosáhli a zajistí, že budete mít produktivní zítřek. Trvá to jen pár minut a je to skvělý způsob, jak ukončit svůj pracovní den.

Vše má svůj plán a řád

Schůzky jsou největší časový problém, různě se táhnou a mají výkyv v produktivitě. Produktivní lidé vědí, že schůzka se bude vždy přetahovat, pokud to tak nechají. Na začátku informují všechny, že se budou držet plánovaného času a bodů. Tím se všem nastavuje limit, který motivuje každého, aby byl více zaměřen a efektivnější.

Řekněte ne

Věřte nebo ne, ale slovo ne, je mocné slovo, které produktivní lidé ovládají skvěle. Když je čas řešit ne, vyhýbají se frázím, jako bych si myslel, že nemůžu nebo si nejsem jistý. Říkat ne ctí vaše stávající závazky a dává vám možnost úspěšně je naplnit. Výzkum provedený na univerzitě v Kalifornii v San Franciscu ukazuje, že čím větší stres máte z říkání slova ne, tím máte větší sklon k vyhoření, a dokonce k depresi. Naučte se používat ne, zvýší to nejen vaši náladu, ale i vaši produktivitu.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku